۱۹۳

به بهانه دستگیری “لاله اسکندری” توسط گشت ارشاد + تصاویر

۶ روز پیش خبر منتشر شد مبنی بر دستگیری لاله اسکندری در کنسرت مازیار فلاحی. و تصاویری مبهم نیز از زنی که در حال صحبت با نیروی انتظامی و گشت ارشاد است. اول فکر کردم خبر منبع نداره ولی این خبر توسط  جانسین فرمانده نیروی انتظامی اعلام شده و در خبرگزاری مهر منتشر شده. و اتفاقا ۲ روز پس از این داستان هم خبری با عنوان: “با دیدن این عکس احساس بی‌غیرتی کردم!” درسایت فرارو منتشر شد. که البته اصل مطلب در وبلاگ آقای حمید داوود آبادی منتشر شده که اینجا میتونید بخونید. با عنوان “ارشاد به ضرب زور و کتک“.

حالا این دوتا مطلب تقریبا با هم مصادف شدن. یعنی دستگیری لاله اسکندری و تلنگر مرد جبهه و جنگ حمید داوود آبادی به گشت ارشاد.

عکسی که آقای داوود آبادی داخل وبلاگش منتشر کرده و بسیار هم برای ایشون و خیلی از هموطنان عزیزمون ناراحت کننده بوده این عکس هستش:

گشت ارشاد

تصاویری هم که بعضی وبلاگ ها و چندتا از سایت های غیر معتبر میگن مربوط به لاله اسکندری هستش این عکس ها هستش:

دستگیری لاله اسکندری

لاله اسکندری

کلا تمام تصاویری که منتشر شده صورت اون خانم شطرنجی هستش. و هیچجا تصویر بدون شطرنج وجود نداره لطفا نگردین. البته تصاویر مربوط به محوطه برج میلاد هستش و مربوط به همون روز کنسرت هستش.

در کل بحث گشت ارشاد بحث داغی هستش و حتی زمانی خاطرم هست آقای احمدی نژاد برای انتخابات قول جمع آوری این گشت رو هم میداد.

چند تا موضوع وجود داره که باید واقعا بررسی بشه. یکی بحث برخوردی که هستش که با مردم میشه. من نمیدونم و حقیقتا از کسی نپرسیدم فلسفه دینی این گشت ارشاد ها چیست؟

به نظر من گشت ارشاد در حال حاضر و با کاربری فعلی صدمات زیادی به دید مردم نسبت به اسلام میزنه.

دید افراد رو نسبت به دین اسلام منفی میکنه. این نظر شخصی بنده است و اگر ممکنه لطفا دوستانی که صاحب علم هستند در این مورد راهنمایی بفرمایند.

من با مطالعه تاریخی بسیار کم خودم ندیدم که حجاب اجباری در تاریخ اسلام بوده باشه. اگر بوده لطفا دوستان تذکر بدن.

حقیقتا وضع بد حجابی داره در جامعه ما بیداد میکنه و اگر الان حجاب اختیاری بشه مشخص نیست چه فاجعه ای داخل جامعه بشه و دخترها و زنهای از خدا بی خبر چجوری تو جامعه اسلامی ظاهر بشن. (پس فکر نکنید میگم یک دفعه بیان بگن حجاب اجباری نیست/ همسر خود بنده هم الحمدالله محجبه و چادری هستن)

اشکال دیگه ای که هستش اینه که ما اصلا روی فرهنگ حجاب کار نکردیم. توی فیلمهامون که جدیدا زن چادری وجود نداره. خاک بر سرتون. پس زنهای چادری کجان؟ کجای فیلمهای شما هستن؟

واقعا بد حجابی داره بیداد میکنه و نیروی انتظامی از طریق گشت ارشاد داره مقابله میکنه که ما توی این چند سال دیدیم که جواب نداده.

لطفا دوستان راهکارهای خودشون رو بدن.

صحبتی هم با بازیگرا که الگو هستن:

جدیدا مد شده بازیگرا هر جور عکس شخصی خودشون رو که دوست دارن توی اینترنت منتشر میکنن. آیا واقعا اجازه این کار رو دارن؟ خوب اینا الگوی دخترا و زنان جامعه هستن دیگه. مگه الگوی دیگه ای هم دارن در حال حاضر. یا تلویزیون یا ماهواره یا اینترنت. از این سه بخش مد و لباس هاشون رو انتخاب میکنند. داخل فیلها زنها چرا اینقدر آرایش میکنن. خوب این میشه الگوی جامعه دیگه.

شما تو این ۱۰ سال اخیر یک فیلم مثال بزنید که یک زن با ایمان و الگو برای جامعه ایرانی داشته باشیم. بگیم شبیه این زن باشید.

من که یادم نمیآد. اصلا الگو سازی نمیکنیم.

شما که صداتون جایی میرسه به گشت ارشاد بگید یک سوم بودجه مصرفی اش رو صرف ساختن چندتا فیلم با هدف الگوسازی برای زنان و دختران ایرانی بکنه. بابا شما بهشون الگو بدین اگر تبعیت نکردن بگیریدشون.

بخدا الگو ندارن. الگوشون مدوناو بریتنی و ۳ ۴ تا تن لش دیگه است.

باور ندارید؟

خدا ایشالا همه مارو به راه راست هدایت کنه.

پی نوشت:

در آخر باید بگم من از دستگیری لاله اسکندری اصلا ناراحت نیستم و فکر نکنید این مطلب رو بخاطر اون نوشتم. نه!

درست برعکس من معتقدم اگر کسی قرار توسط گشت ارشاد دستگیر بشه همین بازیگرها هستن. و حتما باید برای بازیگرها گشت ارشاد گذاشت. و وقتی دستگیر میشن به همه اعلام کرد. نه اینکه بازیگرها هرجور میخوان تو تلویزیون و همایش ها و جشنواره ها شرکت کنن و مردم عکس هاشون رو ببینن ولی وقتی شبیه اونها لباس میپوشن و میان بیرون ببینن که ای بابا دستگیر میشن!!

user

193 Comments

 1. من هم با شما هم عقیده ام نویسنده عزیز
  حجاب یک اجبار نیست ، حجاب یک وظیفه است.
  خیلی ها نام مسلمانی را یدک می کشند اما نمی دانند وظیفه شان در قبال مسلمان بودن چیست.
  خیلی ها نام ایرانی را یدک می کشند اما نمی دانند وظیفه شان در قبال ایرانی بودن چیست.
  ایرانی و مسلمان بودن می تواند افتخاری برای هر یک از ما باشد. از یک سو به فرهنگ و تاریخ کشورمان افتخار می کنیم و از طرفی دیگر خود را صاحب آخرین و کاملترین دین فرستاده شده الهی می دانیم. خداوند این افتخارات به هر کسی عطا ننموده است. پس چه خوب است که با ادای دین به وطن و مذهب مان این نعمت های خداوندی را سپاس کنیم. حیف که آدم ناسپاس زیاد است. به قول معروف «نمک خوردند و نمکدان شکستند».

   • سلام. درست هست که اجبار نمی باشد اما در قانون اساسی امده که خانم بدحجاب برای ان جریمه یازندان و شلاق قائل شدند پس در فضای اجتماعی چه مرد وچه زن باید پوشش قانونی را رعایت بکنندبه خاطر اثراتی که برای جامعه دارد

    • سلام برادر عزیز=اگه به نظر تو هم باعث میشه بی حجابی رو جامعه اثرات بدی بگذاره چرا کشور های دیگه اینجوری نمیشه
     من متاسفم که با اینکه تو ایران حجاب اجباریه و ……..فساد بیشتر از کشور هایی هستش که هم اسلامی هستن و هم حجابشون اختیاریه مثال زدن هم نمیخوادچون کاملا این کشور ها مشخص هستن
     البته منم نمیگم حجاب بده بلکه خیلی هم خوبه اما باید کاری کنیم مردم خودشون اینو بخئواهن نه به زور بهمشون تحمیل کنیم
     اول باید فرهنگ سازی بشه و اطلاع رسانی درست و بعد هم حجاب اختیاری بشه اینجوری به خدا خیلی بهتره

  • سلام
   عاغا جان اگه مرد غیرت داشته باشه نمیذاره ناموسش با این وضعیت بیاد تو خیابون که بعد بخواد اینجوری بهش بی احترامی بشه….
   مردای ایرانی بی غیرت شدن که ناموسشون رو به ماهواره و همه چی فروختن… آدم میشناسم حاضره بخاطر یه مد لباس یا کلاس گذاشتن ناموسش رو به باد فنا بده
   امیدوارم هیچ مردی به درد بی غیرتی دچار نشه
   الهی |آمین….

  • سلام، درسته حجاب توی جامعه ما فرهنگ سازی نمیشه ولی باید یادمون باشه امر به معروف ونهی از منکر هم یکی از واجبات دین ماست،اگر قرار باشه هرکس هرجور دلش میخواد بیاد تو خیابوون وخودش رو به همه عرضه کنه پس با مملکت های بی بندوبارچه فرقی داریم.اگر زنهای ما میخواهند اینطوری توی جامعه ظاهر بشن وکسی کاری به کارشون نداشته باشه بهتره برن تو همون مملکت های بی دین وایمان.اینجا یک جامعه اسلامیه که هر وجبش خون هزاران شهیده،چطوری باید غیرتمون اجازه بده که این اشخاص خون شهیدانمون رو پایمال کنن.امربه معروف فریضه ایه که دو مرتبه با زبون خوش میگن طرف قبول نکرد پای زور وسط میاد.واین کاملا درسته چون اگر با این افراد به زور برخور نشه همه به منجلاب فساد کشیده میشیم پس خواهشا بیایید طرفداری کردن از این ادمایی که دارن جوی چشمتون به دین واعتقاداتتون توهین میکنند رو بگذارید کنار

 2. الحق که راست گفتی
  اسلام دیوارش از همه کوتاه تره که هرجور میخوان به اسم اسلام با مردم برخورد میکنن

 3. سلام با حرفاتون کاملا موافقم .بازیگرا الگوی خیلی از جوونای ما هستن که متاسفانه فقط در جهت منفی البته نه همه و شاید هنوز یه تعدادی از بازیگرامون اصالت ایرانی اسلامیشونو حفظ کردن .به هرحال باید یه فکر اساسی در مورد موضوع حجاب از سوی بزرگان و دلسوزان کشورمون به عمل بیاد …

 4. سلام ماهم یعنی حقیرودوستانم بانظرتون موافقیم اماراهکارخواستیدبه نظرماکاربایدکارزیرساختاری باشه وبه قول مقام معظم رهبری بایدکارفرهنگی کردمابااصل امربه معروف ونهی ازمنکرموافقیم ولی اسلام براش راه گذاشته نه اینکه به زوربخوادکسی روبهشتی کنه نه اسلام ونه هیچ دین دیگری این طورنیست روش خداروش هدایت است روش بشارت و انذاراست به هرحال ماتصمیم گرفتیم درسطح منطقه خودمان یک گفتمان دوستانه بادعوت همه ی اهالی منطقه اعم ازمذهبی ها وغیر مذهبی ها تشکیل بدهیم و ازآنها بخواهیم که ازعقاید خودشان دفاع کنن این جلسه کاملا صمیمانه برگزار می شه و دوستان منطقی به ماجواب میدن که حجاب خوب است یانه دراین جلسه قرارنیست دروغ بگوییم که مثلا حجاب محدویت نیست ، مصونیت است .بلکه راستش رامی گوییم حجاب محدویت است اما مصونیت هم هست.قرارنیست دلایل دینی رادرابتدابیان کنیم آیاانسان عقل دارد یاخیر؟اختیاردارد یاخیر؟اصلا چراحجاب اختیاری نباشد؟مگر بهشتی شدن زوره ؟ مادراین جلسه عقل انسانی را به قضاوت دعوت می کنیم مگرآدم عاقل حیانمی کنه؟مگرآدم عاقل خودش رالخت می کند؟یااصلا انسان عاقل شرافتش چه می شود؟ازطرفی همایشی هم ویژه ی برادران باموضوع غیرت برگزارمی شود.تابگوییم مردی که ناموسش کناراوبابی حجابی راه می رودغیرت دارد اما چون می خواهد خودش دراجتماع راحت اززنان دیگرهم استفاده کندبه زن خودش ایرادنمیگیرد.بنابراین غیرت را غورت می دهد.البته دکوراین گفتمان خیلی مهم است ضمن اینکه دراین دکورانواع پوششهای چادرومانتوی اسلامی معرفی می شود۲نفرخیاط هم آماده هستندتارایگان مدلهارابرش بزنند.اگردوستان درراستای بهترشدن این جلسه نظریاانتقادی دارندتاجمعه۲/۴اطلاع دهندانشاءلله بهره خواهیم برد.اگرطرح جواب بده این گفتمان را درمناطق دیگرهم اجرامی کنیم البته برای روزدخترهم برنامه هایی داریم که فوق العاده است.این گفتمان روزجوان به مددالهی دریکی ازسالنهای منطقه برگزارخواهدشد.انشاءلله

  • salam to chekar mitooni anjam bedi mage mitooni jamee ro dorost koni to bayad aval ye jamee shenas bashi to faghat shayad betooni khodeto besazi hamin

 5. به نام خداوند باری تعالی
  مردم اگر از روی اعتقاد به اسلام ایمان آورده باشند به این راحتی بی دین و بی حجاب نخواهند شد و اگر می بینید یک خانواده مذهبی کم کم به بی حجابی روی میارند از اینه اون خانواده با اعتقادات کم و بیش یا اجباری ظاهرا مسلمون بوده خود مردم باید کاملا اسلام رو بشناسند تا این اتقاق نیفته

  • درسته اما از دست دادن کسایی که به اون معنای محکمش مومن نیستن هم ضرر خیلی زیادیه. چرا شیوه هایی رو به کار نگیریم که به فرمایش رهبر جذب حداکثری و دفع حداقلی داشته باشیم؟
   می دونین چند درصد از مردم جامعه حتا از عقیده شون مطمئن نیستن (حالا به هر شکلی که ابرازش می کنن) ؟

 6. وقتی همه با کلاسا و پولدارا و تحصیل کرده ها توی فیلما قر و ناز و عشوه دارن و با لباسای آنچنانی و بی حجاب
  و هرچی کلفت و معتاد و گدا تو فیلمه محجبه یه
  الگوی مردم ما میشه کی؟آدم باکلاس و تحصیل کرده یا کلفت؟

  • احسنت دیدگاه درستی هست. در فیلمهای ما هرچی بدبخت بیچاره و کلفت و ندار و فقیر و… با حجاب نشون داده میشن ولی یه آدم مایه دار و صاحب مقام و منزلت بدحجاب و برهنه هستن!! خب مردمم گرایششون و فطرتشون روی این هست که دنبال کمال طلبی هستند حالا یا مادی یا معنوی اونش بماند. هدف اینجاست که ما نیومدیم یبار فیلم درست حسابی بسازیم که یه آدم حسابی با حجاب و با خدا و اهلبیت باشه… اهلبیت که جایی تو فیلمامون ندارن زبونم لال فیلم آقایونو بی کلاس می کنه…
   به کجا داریم میریم خودمم نمیدونم.

  • منم دقبقا موافقم..هر چی تحصیکرده باشیم اما چادری,بهمون به چشم عقب افتاده نگاه میکنن.خودم تجربه زیادی دارم که به من بعنوان چادری اصلا توجهی نشده ولی کار یک کم حجاب سریع انجام شده با کلی احترام و شخصیت گذاری..

 7. ای کاش همه برخوردها از دانه درشتها وکسانی بود که در جامعه اسلامی با پول بیتالمال میخواهند نمونه و الگوی جامعهع باشند .اگر کسانی که در هر لباسی و هر شغلی با تظاهر به نخبه بودن الگو بودن پیش کسوت بودن با پنهان شدن پشت نام اسلام ولایت و ادعاهای مورد پذیرش حکومت ولایتی کارهای خلافشان افشا شود و به بحث و نقد گذاشته شود .رانتهای انها افشا شود. و استفاده از محبوبیت نخبگان و ایثارگران واقعی مشخص فرصت طلبان و رانتخوارها غربال ومظلومیت اسلام و مقام عظمای ولایت زودتر عیان گشته و با زدودن ابهام از مخیله طعم گوارای حاکمیت علی را میچشیم. این نماد یک حرکت نو و علی گونه برای جامعه است.و مناا.. التوفیق والیه التکلان

 8. سلام به نویسنده این گزارش و احسنت به این نویسنده غیرتی.
  واقعا اگر قرار باشه ارشاد کسی رو بگیره اول باید بره سراغ این بازیگران بد حجاب و بعضا فلان…..
  خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل.

 9. سلام خدمت دوستان عزیزم. بله من کاملا موافقم با حرفهای شما.البته باید اضافه کنم این رفتار از مسئولین مملکتی ما چیزی رو جز اینکه اونها به اتفاق فقط قصد تخریب اسلام رو دارن نشون نمیده. مگه اوایل انقلاب هم چنین وضعی نبود که یک عده به ظاهر مسلمان همینطور به جون مردم افتاده بودن و تو خیابون به لباسها گیر میدادن و تو دانشگاهها با یک تخته دختر و پسر رو جدا میکردن، تا جایی که باعث شد علمای ما و رییس جمهور وقت برخورد جدی با این رفتار بکنن. ولیکن الان با توجه به این رفتار نابه خردانه که از سوی سران مملکت جهت تخریب اسلام رخ میده یک موضوع گنگ برای بنده پیش میاد که پس کجان کسانی که قبلا در صحنه بودن و جلوی اینجور رفتار ناشایست قدم علم میکردن! آیا الان که بیش از پیش اسلام به اونها نیاز داره، بهتر نیست بدون پرده و با برخورد جدی با مافیای ایرانی مقابله کنن!؟!؟ بزرگی میگفت فقر انقلاب می آورد و انقلاب فقر! کاش حرف ما به جایی میرسید وای زرق و برق دنیا به جرات میگم ٨٠ درصد بزرگان ما رو کور کرده . خجالت میکشم از شهیدان انقلاب. خجالت میکشم از آقا امام زمان که مملکتش به دست عده ای نالایق افتاده.
  الهم عجل لولیک الفرج!

 10. سلام دوست و همسنگر عزیز
  اگه مسئولین کشور می خوان مردم حجاب و عفاف داشته باشند نباید با زور آنها رو مجبور کنند
  بنده به شما این اطلاع رو بدم که در حکومت حضرت مهدی حجاب و اسلام و تمام چزیز های خوبی که ما سراغ داریم اجباری نیستند اما مردم خودشون با درک کردن فلسفه حجاب و خوبی های اسلام با اختیار مسلمان میشن و خوبی ها رو دوست داشته و رعایت می کنند
  بنده هم بارها در سخنرانی ها و کلاس هام در دانشگاه و جاهای دیگه به دانشجوهام گفتم که با گشت ارشاد مخالفم و همانطور که آقای احمدی نژاد گفت باید کار فرهنگی بشه تا مردم خودشون حجاب رو انتخاب کنن ، خیلی راحت میشه فلسفه حجاب فواید دنیوی و اخروی حجاب و مضرات دنیوی و اخروی حجاب رو به مردم نشون داد با چاپ کتاب و از اون مهمتر فیلم و متون درسی، معرفی الگو های مؤمن و…. البته ایرادی هم که به آقای احمدی نژاد می گرفتم این بود که ایشون مهمترین سهم رو در ایجاد این فرهنگ دارند و نباید به نیرو انتظامی ایراد گرفت و جلوی اون رو گرفت و از طرفی هم دولت و صدا و سیما هیچ کاری بر ای فرهنگ سازی نکنه
  در کل اگه الان حجاب آزاد بشه ، بسیاری از جمعیت جوان ما نیمه برهنه بیرون میان (اگه واقع بین باشید میتونید اینو درک کنید) اما اگه یک مدت فرهنگ سازی بشه و از طرفی هم اعمال خشک و سخت در این راه انجام نشه میشه قانون حجاب اجباری رو بمرور برداشت و مشکلی هم پیش نمیاد (و اکثر مردم ما اختیارا حجاب رو رعایت می کنن )بلکه در جریان بیداری الهی – اسلامی و انسانی و همچنین نقش نظام اسلامی در زمینه سازی برای ظهور هم الگو بودن ایران نقش بارزتری رو برعهده خواهد داشت ، هرچقد ردین رو بهتر و صحیحتر به مردم دنیا معرفی کنیم ظهور حضرت مهدی زود تر خواهد بود (بنده در مقاله انقلاب اسلامی و پارادایم های متناقض ، تذکر دادم که هر کسی جلوی پیشرفت یا الگو بودن نظام اسلامی رو بگیره به همون اندازه ظهور رو بتاخیر انداخته ، دلایل این نظر رو همونجا دادم میتونید از سایتم دانلودش کنید westsun.ir )
  امیدوارم کسی از صحبتم برداشت اشتباهی نکنه

 11. سلام.سعی میکنم مختصر و مفید بنویسم.در مورد طیف خاکستری که اکثریت جامعه رو تشکیل میدن باید فرهنگ سازی کرد و با رویکرد عقلی وادر شد.البته منظورم کساییه که حجاب مناسب ندارن.اما در مورد افرادی که پوشش شون غیر قابل تحمله و از سر و وضعشون معلومه که حتی برای خود فروشی آرایش کردن باید خیلی جدی و قاطع و حتی با استفاده از زور برخورد کرد.بعضی انتقادات از گشت ارشاد باعث میشه که هر کسی هر طور دلش میخواد در عرصه اجتماعی حاضر بشه بعدشم بگه مگه دین داری زوریه؟!!دین داری زوری نیست ولی رعایت قوانین اجتماعی،بله که زوریه!مگه میشه کسی دزدی کنه و بگه که من دوست دارم دزدی کنم؟!!
  حتی در مورد دزدها هم باید فرهنگ سازی کرد.ولی وقتی یارو دزدی کرد میشه گفت که به جای دستگیری فرهنگ سازی کنیم؟!!اون دزد مال مردمه،این دزد فرهنگ،اعتقادات و عفت جامعه ست!(این جملات مضمون صحبت های شهید بهشتیه که حتما شنیدید)
  البته باید دقت بشه که مخاطب هدف گشتهای ارشاد باید افرادی که پوشش بسیار نامناسب دارن و نیز اونایی که به دنبال هرزه گی ان و از همه مهمتر افرادی که به شکل سازماندهی شده به ترویج بی حجابی و بی بندو باری میپردازن و گاها از جاهای مختلف ساپورت میشن باشه،نه حالا هر دختری که مثلا یک مقدار از موی سرش بیرونه که اونها در واقع جزو همون طیف خاکستری هستن که باید در موردشون فرهنگ سازی بشه!
  در مورد بازیگرها هم باید بگم اونقدر وضعشون افتضاحه که ارزش حتی نظر دادن ندارن!(البته به غیر از معدودی)در این مورد ارگانهای ذیربط نظیر وزارت ارشاد و صدا و سیما واقعا نمرشون منفیه و باید جوابگو باشن.

 12. سلام
  واقعابه عنوان یک ایرانی متعصب به انقلاب واسلام متاسفم شدم همچنین برخوردی شده
  مخصوصااون خانمی که روی زمین افتاده چرااین کارهارومی کنید
  وبعدهم چرابه خانم لاله اسکندری توهین شده
  هنرمندان ایرانی نسبت به هنرمندان بقیه دنیابسیارپاک تروبهتروهنرمندترهستند…
  فقط به عنوان یه دبیرهنرستان تهران می تونم بگم ازهمه هنرمندان عذرخواهی می کنم

  • خانم محترم به قول شما اکه یک ایرانی معتصب به انقلاب و اسلامید، درست و با دقت به تصاویر نگاه کنید و با شتابزدگی کامنت نذارید چرا که اگه در تصویری که خانمی روی زمین افتاده با دقت نگاه می کردید اون آقایی که پشت سرشون هستش اصلاً لباس مأمور نیروی انتظامی به تن نداره و البته از روی بوتش هم پیداست که احتمالاً و شاید یکی از نزدیکهای این خانم بوده باشه و با پوزیشن عکاس چنین تصویر جنجالی خلق شده. و موضوع بعدی هم اینکه (به جز عده قلیلی) می توانید هنرمندی (خاصه بازیگران) رو مثال بزنید که با هنرش ( به قول خودتان پاک تر و بهتر و هنرمندتر) قدمی در جهت اعتلای فرهنگ ایرانی-اسلامی برداره و الگوی بازیگر ایرانی-اسلامی برای جوانان ما باشه؟ جز اینکه خود بازیگران از مد های غربی الگو برداری می کنن و با این کار فرهنگ برهنگی غربی رو در کشورمان تزریق می کنن، جایی واسه عذرخواهی می مونه؟

 13. با سلام و عرض احترام
  مبحث جالبی است در ابتدا باید عرض کنم وقتی حرف از جامعه اسلامی می شود باید جوانب اسلامی نیز در آن موجود باشد که اکثریت هموطنان اسلام را پذیرفته اند و به آن اعتقاد دارند، پس این فرهنگ سازی ابتدا باید از خانواده اسلامی شکل گیرد زمانی که ما دختر بچه ای را به بهترین شکل تزیین می کنیم و آن را به رخ دیگران می کشیم زیبا جلوه دادن را به او آموزش می دهیم و کسی که از ابتدا راحت باشد مطمئنا بعد هم پایند نخواهد بود و حیا و عفت که لازمه ایجاد حجاب است را نخواهیم داشت. و به نظر من گشت ارشاد بد نیست و کمی در خلا بی حجابی جامعه کمک می کند و التیام بخش خواهد بود به شرطی که مداوم و با ایحاد تعهد پیگیر باشد نه تذکر ساده و ناز و نوازش .
  انشاالله خداوند بانوان ما را با حجاب و عفت و آقایان ما را با غیرت و تعصب نماید
  یا علی

 14. با سلام خدمت دوستان ؛ اون جایی که فرموده بودید فلسفه دینی این گشت ارشاد ها چیست؟ باید عرض کنم که در قرآن دارد که ( البته محل دقیق آن در ذهنم نیست ) در جامعه اسلامی امر به معروف و نهی از منکر وظیفه تمام مردم است ولی گروهی باید مسئول این کار شوند و این وظیفه را به طور تخصصی انجام دهند ؛ ولی آن جایی که فرمودید : «گشت ارشاد در حال حاضر و با کاربری فعلی صدمات زیادی به دید مردم نسبت به اسلام میزنه » باید عرض کنم من هم با شما موافقم ، نه تنها به اسلام که به نظام هم داره لطمه میزنه و الکی برای نظام دشمن تراشی میشه ؛ چیزی که در این ارشاد ها اصلاً دیده نمیشه محبّته و چنین ارشادی هیچ اثری نداره و با رد شدن مأمور دوباره همون آش و همون کاسه … ، به نظر من ارشادی که با محبت صورت نگیره همان بهتر که نباشه چون لااقل دشمن اسلام و نظام زیاد نمیشه

 15. با سلام
  واقعا خیلی از ماها بادیدن این صحنه ها ناراحت میشیم.
  از شمام واقعا متشکریم به خاطر این حقیقت هایی که بیان کردین.
  خدا انشاالله همه ما را به راه راست هدایت کنه.

 16. آخرین مرحله امر به معروف و نهی از منکر برخورد عملی هستش ،‌به نظر منکه گاهی چنین برخوردهایی لازمه ، پس برخلاف نظر نویسنده چنین چیزی رو هم در اسلام داریم که باید اول به افراد بد حجاب تذکر داد ، بد اگر موفق نیافتاد می شه باهاشون برخورد کرد ، حالا خدا نگفته گشت ارشاد ولی خدا خواسته که چنین برخوردهایی انجام بشه
  sergioajini@gmail.com
  لطفا هر دیدگاهی که خلاف این دارید با بنده مکاتبه کنید

 17. به این موضوع که در اسلام حجاب واجب است یا نه و دستور صریح خداوند متعال در قرآن مبنی بر حجاب گذاشتن زنان کاری ندارم از همان منطق عقلی خودمان هم که به این موضوع نگاه می کنیم آیا رفتار طمع گرانه این خانمها در جلب نوجه کلیه آقایان اعم از دکتر و مهندس یا کارگران ایرانی و غیر ایرانی وهمه جور قشری ازآدمهای مریض و مشکل دار تا انسانهای سالم و خانواده دار،مردانی با همه نوع درد نگو منجمله با احساسات کمرنگ نسبت به همسران و تحمل آن برای حفظ قوام خانواده یا جوانانی که توان مالی ازدواج ندارندو در اوج فشار قرار دارندو میخواهند دینشان راحفظ کنند،از شما انسانهای آزاده می پرسم واقعا این رفتار خودخواهانه و دام گسترانه نامش آزادیست ؟چه کسانی آزادند و چه جمعیتی از آزادی اینان در رنج دائم.براستی تکلیف کسانی که میخواهند پایبند دستورات دین مبین اسلام باشند و حجاب میگذارند و زنانی که از زیبایی بهره نبردند و یا توان مالی لباسهای رنگارنگ پوشیدن و آراستن خود به انواع لوازم خودآرایی منجمله انواع رنگ و مش و غیره حتی در منزل را ندارند و باز بخاطر حفظ قوام خانواده کم بضاعتی همسران راتحمل میکنند در مجامع عمومی چه احساس بدی را تجربه میکنند و گاه چه بهای سنگینی را میپردازند .با اجباری بودن حجاب آزادی چه جمعیتی زیر سوال میرود؟و با برداشتنش آزادی چه جمعیتی؟راستی فراموشمان شد شیون و درخواست اسرای شام را که به جای هرچیزی فقط برای پوشش خود طلب میکردند؟ضربات شلاق را تحمل میکردند اما تحمل تیغ نگاه شامیان را خیر .فاصله از کجا تا کجاست .وای برما

 18. کسانی که زیر لوای اسلام وقرآن قرار گرفته اند باید مقید وپایبند به اصول واحکام اسلام باشند یکی از احکام اسلامی وقرآنی پوشش وحجاب برای بانوان است این مهم در ایه ۵۹ سوره احزاب آمده است که به پیامبر دوستی ورحمت محمد مصطفی”صلی الله علیه وآله” امر شده که دستور حجاب را به زنان امتش برساند وبا واژه “جلابیبهن”بیان شده یعنی پوشش سراسری که در خیلی از تفاسیر تعبیر به چادر شده حالا اگه خیلی سختشونه چادر بپوشند خوب لااقل پوشش مناسب داشته باشندواگه نمیتونن برن جایی دیگه که بوی از قران واهل بیت نیست راستی این رو هم بدونید چادر حضرت زهرا یک طایفه یهودی را مسلمان کرد….التماس دعا

 19. کاشکی درد جامعه ما اینا بود.زخمی برپهلویم است روزگارنمک می پاشد ومن پیچ وتاب می خورم وهمه گمان می کنندمیرقصم (دکتر شریعتی)

 20. سلام
  نظرات دوستان خیلی جالب بود و همینطور این مطلب . . .
  کی گفته حجاب زوری؟حجاب یک وظیفه ی شرعی و انسانی هست ؟ اگه ما میخوایم یک جامعه ی سراسر مهدوی و با آرمانهای انسانی و اسلامی داشته باشیم باید از همین حجاب شروع کنیم . چرا که این بی بندوباری ها دامن خانواده های مارو به فساد و کثافت خواهد کشاند ، مثل جوامع غرب که ضربه ی بسیار جدی ازین بی فرهنگی برهنگی خورده اند .

  سایه مقام معظم رهبری مستدام

 21. با سلام و تشکر از توجه به این مطلب
  خیلی کوتاه عرض می کنم:
  به نظر بنده حقیر ابتدا باید الگو مناسب برای قشر بازیگر معرفی کرد .یعنی ابتدا بازیگرانی که خودشان قرار است الگویی شوند برای مردم، الگویی مناسب داشته باشند و طبق ان رفتار کنند تا مردم هم که بعدا از انها الگو می گیرند یک الگوگیری مناسبی داشته باشند.
  درست است که ما الگوهایی عالی در دین اسلام برای تمام اقشار داریم از حضرت علی اصغر علیه السلام به عنوان الگو برای بچه ها گرفته تا حضرت علی اکبر امام حسین برای جوانان و پیامبر بزرگوار اسلام به عنوان الگو برای پدربزگان و حضرت علی،حضرت زهرا(س)،حضرت خدیجه،حضرت زینب و…
  ولی آیا کسی که در زمینه بازیگری الگویی مناسب برای زنان و مردان بازیگر ایرانی باشد وجود دارد؟

 22. به نظر من همه ی بازیگرا چه مرد چه زن باید اصلاح بشن. از طرفی هیچگاه نمیشه کسی که چندین ساله بی حجابه را به یکباره محجبه یا چادری کرد .

 23. خسته شدم دیگه از این همه نقد که فقط توی اینترنت میشه و اجرایی نمیشه به جای اینکه بیای این حرف ها رو توی اینجا بنویسی ۱۰۰۰۰۰۰ نفر بخونن ۱ نفر کاری نکنه پاشو برو بسیجی جایی بهشون بگو همه چی نفت تحریم نیست جمهوری اسلامی ایران چی اسلامی ایران نشنیدم اسلامی ایران اره اسلامی پس کو اسلامیش ؟! اون اولا اسلامی شد دیگه لش گرفتن الان میبینی مرده ۷ تیغ کرده پاشو تا جاهاش سوار دوچرخه میاد بیرون خجالت نمیکشه دختره ….. پسره…. ند بزنن این دنیا رو ! اصلا بمیریم راحت بشیم ! بهتره !

 24. من نظر همتونو خوندم.
  نوشتن این خبر تو سایت خوب هس ولی نه زیاد,به خاطر اینکه اونایی که باید عبرت بگیرن حاضر نیستن وقتشونو تلف کنن بیان تو اینجور سایتها!!
  دوما مسئولین ما باید در مورد رسیدگی به مسئله حجاب اقدام کنن, که اینکارو نمیکنن و میگن ایران کارهای مهمتری نسبت ب حجاب داره!!!!(حالا بعد مدتها اومدن از بین این همه بازیگر به این یکی گیر دادن جای بسی تعجب!!)
  به هر حال ما که از خدامونه هر جه زودتر جلوی این بد حجابی ها گرفته بشه!!
  ب خاطر اینکه ایران روز ب روز بیشتر داره ب کشورهایی مثله ترکیه,سوریه و…شبیه میشه(کاملا دو گروه متفاوت از هم:با حجاب و بی حجاب!!!).

  • دوست دارید ناموستونو اینطور کنن اینا دوست دارن اینطور بگردن به عنوان یک انسان پسر میتونه خودشو کنترل کن

  • گلم ببین مشکل به این چیزا نیسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسسس کسی که ادعای مسلمونی داره باید جلوی چشای حیزشو بگیره فکر کن ابجی خودش زن ازاد هر جور دوست داره بگرده

 25. سلام
  این باور رو دارند توی جامعه از بین میبرند که فقط خوبی به ظاهر و حجاب نیست و
  این فقط یکی از خوبی هاست و ما خوبی های دیگه هم داریم ……………….واز این جور حرفها که فقط خودشون را به غفلت میزنند

  ما هم موافقیم که باید با ید در جامعه از لحاظ تفکر باید مردم را رشد داد تا باور کنند اهمیت اسلام به حجاب برای رشد و تعالی خودشون هست

  اما صدا وسیما که کار مثبتی انجام نداده وزارت فرهنگ وارشاد هم که مجوز میده برای فیلم بی ربط به حجاب را برای گشت ارشاد …………و جدایی نادر از سیمیمن هم میشه بهترین فیلم و همه براش هورا میکشند و تلوزیون هم تبریک میگوید به کارگردانش

  • بابا اصلا اوایل انقلاب همه جنگ ها ایدئولوژیک بود. اصلا طرف رو یکجوری باهاش صحبت میکردن که از این رو به اون رو میشد. تمامی حزب ها هسته های قوی ای داشتن که روی مردم کار میکردن و مردم رو جذب میکردن. الان نه حزبی وجود داره نه چیزی. کمتر کسی هم ایدئولوژی قوی ای داره تا بتونه مردم رو جذب کنه و به سمت اسلام واقعی سوق بده.

 26. مشکل، عدم برخورد صحیح در برخی موارده، نه ذات برخورد
  برخورد با کسانی که هنجار شکن و وضعی شیطانی دارن حتما باید صورت بگیره و با این تردید ها که ممکنه دید مردم بد بشه و … چیزی عوض نمی شه

 27. واقعا مزخرفه این مملکت. قبل از اینکه روی این جملم عکس العمل نشون بدی بگو چرا؟ آهان. چون من یک ماه به دنبال یک سارق هستم و هر روز سر نخ جدید از این سارق پیدا می کنم اما وقتی به پلیس یا آگاهی تعریف می کنم بدون هیچ عکس العمل و انگیزه ای فقط به دنبال بیخیال شدن من از پیدا کردن سارق هستن. در ضمن پیدا کردن سرنخ هم کار من نیست اما وقتی پلیس این کارو نمیکنه خودم کارم رو باید تعطیل کنم و برم دنبال پیدا کردن دزد. میخوام بدونم هنر پلیس توی ایران فقط کتک زدن مردم و دخترا و پسراست یا کار دیگه هم انجام میده. خلاصه مزحرف تر از این مملکت ندیدم که به جای اینکه پلیس دنبال سارق و جانی و زورگیر باشه افتاده به جون جوونای بی دفاع. شرم بر مملکتی اینچنین.

 28. نظرتون منطقی هستش.ولی تنها ۲ اشکال وارده که هیچ کدوم مستقیما نظر شما رو نقد نمیکنه. اولی اینه که مملکت ما ایران ازلحاظ فرهنگی ساخت یافته نیست .در حول و ولای هزار فعالیت فرهنگی که هر روز در این کشور برگزار میشه هیچ هدفی برای برگزار کنندگان بالا تر از برخورداری از مزایایی که بعد از هر فعالیت فرهنگی نسیبشان می شود نیست و از ان طرف برای شرکت کنندگان گاها هیچ هدفی بالاتر از خوردن یک کیک مجانی تعریف نمی شه.
  دومی که مکمل اولی هست اینه که کپی برداری بی قید و بند دراین فعالیتهابه ادامه روند ورود فرهنگ نا متعارف کمک می کنه. مثلا چرا همین اخبار ملی تلوزیون ایران از فلان شبکه آمریکایی باید نسخه برداری شده باشه. حالادیگه اگه بخوایم وارد سینما بشیم که واویلا .تنها برخی ازصحنه های مستهجن جای خالی شون حس میشه. خب وقتی که فعالیت های فرهنگیمون بدون خلاقیت داخلی باشه مشخصا به مواردی اینچنینی ختم خواهد شد.

 29. shoma shoure demokrasy nadary engar,age mitonid madar va khahare khodetono jam konid ,ke age mahdodiato chadoro azashon begirid malom nist be be che rahy keshide mishavand,ma har azadi ke az bachegy behemon dade shode haghemon bode va farhangesh ham darim ,vaghean baraie shoma sakhte ke bekhan vasaton shouro farhang alan amozesh bedan beheton ,dge dire vasaton ,har ghalaty mikhain bokonid ma dar chadoro chaghchol nemirim ,hala hei gasht bezarid,haha

  • کسی نگفته شما برید تو چادر چاقچول. چادر لیاقت میخواد بخدا.
   فقط وقتی میخواید برید سوپرمارکت سر کوچه اونقدر آرایش نکنید که هرکس ببینه فکر کنه دارید عروسی تشریف میبرید. (مثل عقده ای ها)
   حالا بگو ما فرهنگمون بالاست.

 30. man khodam doroste ba hame cize dolat nmovafeg nistam ama dar morede hejab bayad begim kedar biron az khone va dar jeloue mardom bayad hame hejab dar bashyan.nnabayd begim hejab ejbar nis.har ki to khone ye khodesh mikhad lokht bashe.bi hejabi ye namos yani hamon tajavoz be namos.hatta ba negah. hki dos dare namosesho kharab konan.mage geyr az ine ke hameye bad hejab ha baraye neshon dadane khodeshon b khodeshono bi hejab mikonan.hach vagt eslam va kofr nemitone ba ham to ye ja bashe.mesle nor va saye.age intor bod ali nabayad to khaneye kabe bot ha ro mishekast

 31. hamontory ke shoma az adamaiy ke arayesh ziad mikonan badeton miad manam az chadoria halam beham mikhore mese kalaghan ,vay mardaie rishoie kasifeshonam ke dge nago ama demokrasy iany oon bere to chador be man rabt nadare nazare man vase khodame va manam araiesh konam be shoma rabty nadare,nazaretono bezarid vase khodeton

  • اول شماحق نداریدبه حجاب توهین کنیددوم قسدبدی ندارم هاولی پیش خودت فکرکن ببین که ادم پوشیده باشه بهتره یاهمه ی جونش بیرون باشه

 32. sahar joon che matalebe sakhtio vase che nafahmayi tozih midi azizam ina maghzashoon polome ghodrate fahm nadarn naravad mikhe ahani dar sang hala begoo zoor ghatl dava enghad khosheshoon miyad domeshono tekkon midan chemidoonana demokrasi chie

  • شما چرا با دوتا اسم نظر میدین؟
   yalda
   sahar
   خوب شما یک نفر هستید.
   حرفتون رو بزنید. چرا اسمتون رو عوض میکنید؟ میخواید زیاد شید؟
   اینجوری که راهش نیست.
   در هرصورت ما نظرتون رو گذاشتیم.
   و از این همه ادب شما متشکریم.
   شمایی که حرف از تمیزی میزنید میدونستید اروپایی های متمدن شما توی دستشویی هاشون شلنگ ندارن که خودشون رو بشورن؟
   شما هم پیرو این افراد هستید.
   زیاد توهین نکنید چون ادامه حرفهام زیاد مودبانه نیست. پس سعی کنید ادبتون رو حفظ کنید و اگر میخواید حرفی بزنید با ادب باشید.
   ادب

 33. tohin kardano shoma to hite adab nemidonid tohmat zadano chetor ?,bad harf az adab mizanid , badesham shoma adat darin to kare hameie donia dekhalat konid ,faghat iek mosht moft khore ahmaghid ,dahanetono baz konid shaiad jiratono bishtar konid,age fek mikonid dota fosh bedid bishtar beheton mirese eib nadare inam sadaghe sare ma,

  • شما خجالت نمیکشی به کی میگی جیره خور این بدبختا جونشونو میدن از خیلی چیزا میگذرن تا این سایت پابرجا بمونه.
   فکر کن فکر کردن خوب چیزیه زمانی که جناب عالی تو خیابونای شهرت در حال بستنی خوردنی ایشون داره تلاش میکنه تا سایتش اطلاع رسانی بالایی داشته باشه.
   تازه به چندتا سایتم کمک میکنه یکیش این وبلاگهapdl.ir معلوم شد از ارشاد رفتهایی.
   خدایی دستتون درد نکنه با اینکه این عمل فجیه رو گزارش کردی اما بعضیا فکر میکنن جیره خوری عیب نداره ادامه بده برادر ما دوست داریم.

 34. گشت ارشاد نقض حقوق شهروندیه.
  وضع ظاهر و لباس چیزی نیست که پلیس بخواد تعیین کنه.
  آقایونی که نگران دین و فرهنگ و مملکتن باید بدونن با زور و اجبار و این حرفا هیچ کس سرخط شما نمیاد
  جامعه پر شده از عقده و افسردگی
  نقل قول از برادر حمید داوودآبادی
  - آن روز که برای دفاع از اسلام، انقلاب و ملت ایران به جبهه رفتیم، شهید دادیم و تیر و ترکش خوردیم، مسلمان و مسیحی، یهودی و زرتشتی، شیعه و سنی و بی حجاب و باحجاب، تعیین نکردیم! همه را به یک چشم، هموطن و ناموس خویش دانستیم و در راه دفاع از آنها جان خویش بر کف گرفتیم.

 35. از طرز تفکرتون و ادبیات توهین آمیزتون معلومه که دارید در تحجر دست و پا میزنید. واقعا براتون متاسفم.

 36. هموطنان حتما به این لینک برید و مطلب رو بخونید واقعا ارزش خوندن داره
  به خدا قسم خوب بون به مذهب یا دین داشتن نیست ولی خیلی از ما ایرانیها جاهل بوده و بدتر اینه که جاهل از دنیا خواهیم رفت:
  http://nazarii.blogfa.com/post-271.aspx

  • من مطلب شما رو خوندم.
   شما فرمودید تو مطلبتون که خدایی که بشر نمیبینه و نخواهد دید.
   فقط اینجا خدمتتون عرض کنم خدا رو هر لحظه میشه دید و احساس کرد.
   این من شما هستیم که گاهی خدا رو فراموش میکنیم.

 37. اون مطلب رو من ننوشتم من فقط خوندمش، اصلا بحث بر سر این نیست که خدا رو میشه دید یا نه، از نظر من هم خدا و آخرت وجود داره چون دلایلی براش توی این دنیا دیدم
  بحث بر سر اینه که داره دیدگاه اونا رو معرفی میکنه که اینجوری فکر میکنند
  بحث بر سر اینه که ببینیم و دقت کنیم که ما کجا هستیم که خودمون رو گول نزنیم
  من یقین دارم که خدای بزرگ طرز زندگی اونها رو بیشتر قبول داره ما ایرانیها هزاران دروغ توی زندگیمون میگیم و آماری همچون سومین میزان رشوه دهی در جهان، دومین میزان اعدام در جهان دومین میزان مصرف مواد مخدر در جهان فسادهای میلیاردی بین مسوولان که هر روز یکیش برملا میشه که عذرخواهی که نمیکنند طلب کار هم هستند
  واقعیت ما همینه که پیشرفت نمیکنیم و خیلی فاصله داریم از اونها یه سرپوشی مثل دین بر روی کارهای ما گذاشته شده که نمیزاره حقیقت خودمون رو ببینیم حالا اگر اونها حجاب ندارند زن و مرد کنار هم زندگیشونو میکنند و کسی با یه نگاه به موی زن تحریک نمیشه و به کار و زندگیش میرسه ولی ما هنوز درگیر چند تا تار موی دختریم

 38. سلام
  با حرفهاتون موافقم اما ای کاش این حرفها رو اونهایی می زدن و می پرسیدن و نظر می خواستن که تو رأس مملکتن ما که افراد معمولی هستیم بدون هیچ گونه دخالتی. حیف از اون همه خونی که داده شد تا این انقلاب به سامان برسه. حیف از اینکه الان دست پدر بالای سرم نیست و همونایی که بابام به خاطرشون خون و جوونی و زندگی و آرامش خونوادش رو داد دستشون رو سر ما درازه . یعنی واقعا سران نمی دونن با این کارهاشون یه حس بد و یه دید بد نسبت به اسلام و دین و مملکت به وجود میارن؟ واقعا نمی تونن یه کم از بودجه مملکت رو اختصاص بدن واسه فرهنگ سازی، البته به فکرش افتادن ولی خیر دیر، اون موقع که دختر یه خانم چادری با مانتو و با آرایش میومد بیرون باید این تفاوت عقیده رو می فهمیدن، ولی بازم میشه کاری کرد، می تونن تو مدرسه ها که مهمترین جا واسه شکل گرفتن بچه ها و عقایدشون هست (البته بعد از خانواده که متاسفانه مشکل عمده ماست) یه مشاور بذارن مخصوص واسه مسائل مذهبی، نه از اون خانمایی که همیشه می شناختیم به قیافه اخمو و مقنعه چانه دار و خانم موهاتو بکن داخل و … آخه مردم دیدشون نسبت به اونها بد شده حتی من که یه مذهبیم، خانم ها یا آقایانی از جنس و عین خود مردم، معمولی، نه افراطی
  بهتره بدونین ما بیشتر صدمه ای که خوردیم (البته به نظر من) از افراط بود نه تفریط ، آخه همیشه بلدیم تو یه چیزی تند بریم و بعد خسته بشیم و جا بزنیم.
  بابای من یه آدم مذهبی بود که تو فامیل همه چه با ایمان و چه بی ایمان دوستش داشتن و بهش قسم می خوردن و حتی وقتی جایی می رفت که ماهواره یا پاسور بود به احترام اون جمعش می کردن. نمی دونم چطور برخورد کرد که اینطور شد ، خودمم اینطور آدمی نیستم ، ولی بهتره از این تجربه ها استفاده کنن واسه مملکت داری
  من همیشه با گشت ارشاد و حرکات تندش مخالف بودم، اگه با یه زبون نرم و لین تو جاهای خاص مثل دانشگاه ها یا مدارس باهاشون صحبت می کردن، نه تذکر بلکه کار کردن رو افکار و اعتقاداتشون خیلی موثر تر بود تا اینکه بخوان بریزن و بزنن و ببرن و ول کنن و دو روز دیگه روز از نو روزی از نو…

 39. جامعه ما به خاطر این رفتارها مریضه … قانون حجاب اجباری باید برداشته بشه تا جامعه متعادل بشه این قانون باعث شده تو روند سیستم طبیعی جامعه اختلال به وجود بیاد … کجای قران گفته حجاب زوریه بلکه سفارش شده …. در ضمن بی حجابی حرام هست و شما باهاش برخورد میکنین پس تیغ زدن مردها هم حرامه پس با اون هم باید برخورد بشه ….مشکل جامعه ما مرد سالاریه همین ولی مردم هم فهمیدن دیگه چقدر این رفتار ها مضحک و شرم آوره.

  • خو.اهر گلم/ حجاب ادب هر مرد و زنیه. ربطی به دین نداره.مثل اینه که بگیم قوانین رانندگی باید آزاد باشه. اونوقت میدونی چی میشه؟ بوق داد تصادف دعوا حرف ناصحیح بلبشو …

 40. عرض سلام به مدیر سایت و دیگر هموطنان ، آه و سوزش و درد خیلی از مقیدین به دین اسلام که جای شکر دارد طبیعی است تقریبا نظرات دوستان را مطالعه کردم نظرات موافق و مخالف وکاملا ریشه ی اختلاف نظرها مشخص و معلوم است برخی با نظام موافق و برخی مخالفند و متاسفانه کسانی که اگر مسلمان و مخالف میباشند کاملا راه را به خطا میروند کمی مطالعه در دین و فاصله هایی که به خاطر دنیا طلبی از دین دارند مانع تفکر و منطق دینی شده است اگر ذره ای در رابطه با امر به معروف و نهی از منکر که جزء فروع دین ما میباشد مطالعه داشتند با برخورد گشت ارشاد مخالفت نمی کردند در بدو و بنیان دین اسلام که کسی از اصول و فروع دین خبری نداشت هدایت و امر به معروف و نهی از منکر باید نرم و لطیف می بود و برخورد جدی صورت نمیگرفت اما زمانی که حجت بر مردم تمام گشت و امروزه با وجود اینکه از تمامی اصل دین مردم با خبرند و اینگونه پرده دری کرده و حرمت نه خود و نه مردم و به خصوص دین را نگه نمی دارند و فی المثل شمشیر از رو بسته اند برخورد جدی میطلبد …
  زمانی فرمایشات مخالفین متین میباشد که الان نیز در دوران جاهلیت به سر میبردیم
  در رابطه با بازیگران نیز واقعا متاسفم کاش تمامی ایشان از مملکت خارج شوند و کسانی که واقعا مسلمان هستند در این بستر مشغول کار شوند من شخصا حاضرم فیلم های خارجی ببینم حداقل هر کاری کنند مسلمان نیستند و واقعا برای این بازیگران متاسفم کاش اگر هم الگویی از بازیگران خارجی دارند میفهمیدند که بازیگر حتی یهودی هم پایبند به اصول تحریف شده ی دینش دارد
  اللهم عجل لولیک الفرج — چون حجت خدا برمردم تمام گشت زمان دعوت به دین گذشته است زمان ، زمان عدالت است و صورت پذیرفتن دین اسلام انشاء الله

 41. به نام خدای بخشنده مهربان و در اسلام و در قرآن حکم
  حجاب هست و حکم حفظ نگاه هم هست از خودمان چیزی بر هست و نیست در اسلام نبندیم . اسلام به ذات خود ندارد نقصی ………. هر عیب که هست در مسلمانی ماست …… .

  • ابله در قرآن توصیه و پیشنهاد به حجاب شده نگفته کسی رو اجبار کن و به زور بهش بگی حجاب داشته باش

 42. سلام
  اولا که تو اون روز به خانم اسکندری یه تذکر کوچیک داده شد که نتیجش فحش های رکیکی بود که از دهن این خانم هنرمند! بیرون میومد و نتیجش چنگی بود که به صورت مامور انتظامی کشید….
  دوما وقتی کثافت داره مملکت رو ور میداره و زنای ایرانی همه جا معروف به رواج بدحجابی شدن به صورتی که اعراب وهابی و..در انتهای نماز جمعه دعایی میخونن با مضمون این که “خدای جوانان مارا از شر زنان ایرانی حفظ کن!” مجبور به اعمال اجبار میشه….
  سوما بد حجابی و تماسهای نامشروع تو اسلام حد داره
  چهارما احمدی نژاد تو برنامه تلوزیونی علنا اعلام کرد مخالفه و از این کارها بیزاره که همین موجب توضیح خواستن قوه قصائیه از اون شد که کاری که به تو مربوط نیست دخالت نکن تو مسئول اجرا هستی پس اجرا کن…

 43. سلام نظر من اینه که مردم ما نمی دونن هرزمانی و هر مکانی لباس مخصوص به خودش داره الان لباسا ی مهمونیو بیرونی قاطی پاتی شده ما باید روی لباسای بیرونم کار کنیم والان لباس های بیرونی شکل اسلامی نداره ویه اشتباهی که شما توی نوشته هاتون کردین حجابو نسبت دادین به چادر ولی ادم میتونه مثل کشورهای لبنان وسوریه همون مانتو رو بپوشه به شکل اسلامی به دلیل وارد شدن فرهنگ غربی متاسفانه کسانی که می بایست راهنما ی ما باشند نمی دونن که دارن با دستای خودشون مارو تو چاه میندازن ویکی دیگه از دلایل به نظر من خانواده ها هستن اقاهایی که غیرت سرشون نمی شه ومادرانی که در تربتیت فرزندانشون کوتاهی کردن ویا خودشون بدحجاب بودن ودوستان هم میتونن روی ادما ی دیگه تاثیر بذارن وبین دوستان کلماتی مثل باحجاب بودن کلاس نداره واینجورحرفا واگرحجاب داشته باشه باعث تمسخر دیگران میشه.سوره ی نوریکی از سوره هایی که درمورد حجاب خیلی تاکید کرده .باید گشت ارشاد باشه اگر نباشه فساد بیشتر میشه بنظر من تااون یادمه فیلمای سینمایی که روی من وکسانی که بهم نزدیک بودن تاثیر گذاشته بازیگرای زنشون همشون بی حجاب بودن به عنوان مثال طلاومس

 44. ((شما که صداتون جایی میرسه به گشت ارشاد بگید یک سوم بودجه مصرفی اش رو صرف ساختن چندتا فیلم با هدف الگوسازی برای زنان و دختران ایرانی بکنه. بابا شما بهشون الگو بدین اگر تبعیت نکردن بگیریدشون.

  بخدا الگو ندارن. الگوشون مدوناو بریتنی و ۳ ۴ تا تن لش دیگه است.))

  دوست عزیز ، مردم گاو و گوسفند نیستند که چار تا آدم متحجر مثه تو که تا قبل انقلاب حتی مدرسه رفتن دختر ها باعثه عدابشون بود ، بهشون الگو بدن.آقا به پیر به پیغمبر قیم نخواستیم.شما مواظب خواهر و مادر خودت باشی هنر کردی.

 45. اینو میتونم بگم وللش به کارمون برسیم زیاد فکر نکنید چون جراتش رو نداریم بگیم که حق انتخاب داربم اینا واسمون کوچکترین کاریه که انجام میدن

 46. اصلا اجرای این طرح که اتفاقا به نظرم باید اون رو “طرح مبارزه با امنیت اجتماعی” نامگذاری کرد، برخلاف اونچه که توسط مسئولین ادعا میشه، هیچ توجیه دینی نداره و ربطی هم به اجرای احکام اسلامی نداره.
  من بارها و بارها در سطح شهر شاهد بودم که همین نیروی انتظامی به بهانه ی بدحجابی کسانی رو دستگیر میکرد که به لحاظ حفظ حجاب هیچ مشکلی نداشتن و معیار برخورد، اصولا برای اونها یک حدودی از حجاب بود مثل: “بالاتر بودن پایین مانتو از روی زانو” در حالی که هیچ برخوردی با کسانی که از نظر افکار عمومی بد حجاب محسوب می شن نمی کرد. و اینکه ما مردم خودمون میدونیم که تعریف حد بد حجابی از نظر اکثریت مردم، چیزی متفاوت از نظر آقایون نیروی انتظامی هست.
  به نظر من این طرح در واقع فیل هوا کردن هست. یعنی برای انحراف افکار عمومی از مسایلی مثل وضعیت نابسامان اقتصادی، و دعوای بین سران قدرت بر سر قدرت وهمینطور جلوگیری از ترویج بحث ناکارآمدی حکومت در سامان بخشی وضعیت سیاسی و اقتصادی مملکت، این طرح ساماندهی شده.
  در حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری، زنان نقش عمده ای در جلوه دادن حضور مخالفین در سطح شهر داشتن و این خودش عاملی بود برای حضور هرچه بیشتر آقایون.
  حالا فرض کنید که میزان نارضایتی عمومی از وضعیت بد اقتصادی که هرروز هم بدتر میشه، به حدی برسه که قشر عمده ای از مردم که اصولا باید کارد به استخونشون برسه تا لب به اعتراض باز کنن، حرکت اعتراضی رو بصورت حضور فیزیکی در خیابون ها شروع کنن، که بتونه منجر به آشوب و شورش عمومی بشه.
  در چنین شرایطی کنترل کاملا از دست سردمداران حکومت خارج می شه و دیگه نمیتونن به راحتی و با استفاده از ابزار سرکوب، مردم رو به خونه هاشون برگردونن.
  راهکار مبارزه با بد حجابی، یک شیوه ی پیشگیری کارآمد برای همین موضوع هست.
  در واقع معیار برخورد با خانم ها، در شکل واقعی ش، ایجاد ترس و رعب در دل خانم ها با این هدف هست که یک خانم وقتی نیروی انتظامی رو می بینه، تصویری از دستگیری و تشکیل پرونده ی قضایی و ضعف در قبال برخورد نیروی انتظامی در ذهنش متبادر بشه. پس وقتی نیروی اتنظامی رو می بینه، با وجودی که میدونه از نظر حجاب مشکلی نداره، ولی چون احتمال برخورد رو منتفی نمی دونه، راهش رو کج می کنه، و ترجیحا از مسیر دیگه ای میره. و در زمان احتمالی اعتراض عمومی، به خاطر داشتن پرونده، سعی میکنه که مجددا حضورش منجر به پرونده سازی دوباره براش نشه.
  در ضمن بحث غالب رایج در جامعه، بجای مسایلی مثل مسایل اقتصادی و افزایش روز به روز، قیمت ها و مشکلات عمده ی اجتماعی که وجود داشته و داره، بحث برخورد نیروی انتظامی با بد حجاب ها میشه، و هر روز در نقاطی از شهر که مردم برای رفتن به سرکار و یا خرید، تردد خیلی زیادی دارن، تصویری پررنگ از نیروی انتظامی به چشم دارن که با چندین اتوموبیل آماده ی برخورد با هرگونه اعتراضی هست.
  این حضور نیروی انتظامی به بهانه ی برخورد با بد حجابی، در واقع هدفی بجر ایجاد رعب در دل مردم نداره، و بصورت پیشگیرانه ای ظرفیت اعتراض فیزیکی رو از مردم صلب می کنه.

 47. یکی از علل اصلی بی حجابی از بین رفتن غیرت مردهاست… ازبین رفتن غیرت پدر نسبت به دخترش و از بین رفتن غیرت شوهر نسبت به همسرش…

 48. تبصره ماده ۶۳۸

  هرکس علناً در انظار عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی نماید علاوه بر کیفر عمل به حبس از ۱۰ روز تا دو ماه یا تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم می گردد و در صورتیکه مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نمی باشد ولی عفت عمومی را جریحه دار می نماید ، فقط به حبس از ۱۰ روز تا دو ماه یا تا ۷۴ ضربه شلاق محکوم خواهد شد”.

  تبصره “زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند به حبس از ۱۰ روز تا دوماه یا از ۵۰ هزار تا پانصد هزار ریال جزای نقدی محکوم خواهند شد”.
  پس گشت ارشاد به دنبال اجرای قانونن هست
  چیزهایی که نیاز داریم مطالبات از وزارت فرهنگ و ارشاده

 49. اول از صدا و سیما بخواهید از الگو سازی بازیگران و فوتبالیست ها اجتناب کند که هیچ مبنای عقلی و علمی هم ندارد!
  مردم هنوز بزرگان علمی، فنی مهندسی، مدیریتی، خدمت گذاری و تاریخی و دینی خود را نمی شناسند چه لزومی دارد این همه بازیگر و فوتبالیست را بشناسند!!؟؟
  ارادتمندم.
  کاظمی پور

 50. متاسفم که چرا فقط در این دین چنین برخوردی با خانم های با اصالت ایرانی می کنند . در جایی که حدود ۲۰۰۰ سال پیش اینقدر به زنان در ایران احترام می گذاشتند چه بر سرش آوردند که خودتان قضاوت کنید

 51. با عرض لام خدمت نویسنده محترم،
  از نظر من حجاب رو به زور نمیشه به مردم تحمیل کرد.حجاب تو جامعه امروزی کم کم در حال منقرض شدنه!یکی از عواملش ه از نظر من همین ارشاده!!!من بارها و بارها در خیابون ها شاید برخورد تند و زننده این گشت به اصطلاح ارشاد بودم.اینا با کارهاشون دارن مردم رو زده میکن.یکی از دوستان من که البته از حجاب خوبی برخوردار بود(مقنعه و مانتو بلند و شلوار لی که تنگ نبود!)رو به دلیل اینکه کمی از موهای جلوش بیرون بود،دستگیر کردن!دوستم آدم آبرودار و باحجابی بود(رتبه دو رقمی کنکور بود و سرش تو درس بود،با اینکه۲۲سالش بود ولی اصلا آرایش نمیکرد!) ولی از اون موقع به بعد دوستم تبدیل شد به یه آدمی که با آرایش غلیظ و مانتو های و شال های کوتاه!وقتی علتشو ازش میپرسم ،میگه:از حرص گشت ارشاد و اون کاری که با من کردن،بعد از اون ماجرا دیگه نتونستم سرمو جلو در و همسایه بلند کنم،اونا آبرو منو بردن!پس بام فرقی نمیکنه،آب از سرم گذشته!
  واقعا چه کسی جواب گوی این مشکلاته؟کی به زده شدن دخترای جوون از حجاب جواب میده؟کی پاسخگوئه؟

 52. به نظر من هرچی حجاب هست مال مردم بدبخت بیچاره ها است فقط به ما یاد دادن حجابمون رو حفظ کنن هرکه پول داشته باشه همه چی داره خوشکلی حالا هم که شده با پول

 53. تو خود قران هم که کتاب مقدس ما مسلمون هاست هم گفته شده که (لا اکراه فدین) یعنی در دین هیچ اجباری نیست .

 54. خدمته همه اقایون وخانوماعارضم که دیدهمه نصبت به حجاب ازنوع ایرانیشه وتفکرات اجتماعی اما حجاب دینی چیزه دیگه میگه اگرمسلمانیم وشیعه یعنی ماپیروی ازاهل بیت باید بکنییم هرکی شک داره فکربه زندگی عالمهای پیش روش بکنه یکی به من بگه که حضرت زهرای مرضیه رو کی دیده بودش توخیابون کوچه وبازار این مدلی بیادبیرون بگرده حرف بزنه بچرخه و…یادخترش حضرت زینب یا همه زنهای اهل بیت اگرمامعتقد به این اسلامیم پس این جورگشتن چیه ازدید اسلام زمان ۲۰۱۲بخوایم بهش نگاه بکنیم درستکه نمیشه زیاد سختگیری کرد پوست دخترها لطیفه زود اشکشون میاد اگربهشون بگی موهاتوبکن زیر روسریت همش برمیگرد به روزی خوردنشون توی این عالم باچندتا مثال همه چیز مشخص میشه امامای ماکارمیکردن ماهم کارمیکنیم ماهاتاحالا سرکی دیگه کلاه نزاشتییم حق الناس نکردییم پولمونوبجاخرج کردییم خمس میدونییم چیه بگزرییم خانوم حضرت زهرا ازسه چیزتواین عالم خوشش میومد یکی تلاوت قران بود ماهم دارییم بی بی هنوزتوخانهامون همیرا ومهستی گوش میدییم دارییم صبح تاشب ماهواره کانال به کانال میگردییم مخصوصا اخرشبها بعدا توقع دارییم امام زمان جان همه عالم به فداش بیاد زنگ خونمونوبزنه بگه مهمون نمیخواید من بیام بخدا هرروز میگه ولی اقا توجاییکه بوی گناه بده نمیتونه بره

 55. درضمن اقارضا لا اکراه فی الدین برا ادمهایی هستش که تا سن ۱۸سالگی یابلوغ به دین اسلام گرایش پیدانکردن وقتی شماازطفولیت ازدین پدرومادرت طبعیت کردی دیگه نمیتونی دینت که اسلام هستش خارج بشی تفسیر ایه اینومیگه وگرنه هیچ ربطی به حجاب حیا و غیرت نداره که بگییم دردین هیچ اجباری نیست

 56. با سلام لازمه بگم اگر اسلام دین ماست که اونو پذیرفتیم ،پس بریم وتخقیق کنیم ببینیم اسلام چی میگه اینقدر دنبال تضعیف این سازمانو واون سازمان نباشیم بالاخره اگر این جلوگیریها و این برخوردها نباشه خدا میدونه تو مملکت چه خبر میخواست بشه ، این تصاویر هم که می بینید پایه و اساس نداره و با توجه به پبشرفت تکنو لوژی از این تصاویر بدتر هم میتونیم بسازیم فقط یادمون باشه که خدا ناظر بر اعمال ماست و باید روزی جواب اعمال خودمونو بدیم.

 57. سلام.به نظر بنده ی حقیر وقتی انسان تو یک جامعه زندگی میکنه باید قوانین اجتماعی رو رعایت کنه.قوانین اجتماعی میگه شما ازادی با اختیار خودت مسیر زندگی و نوع زندگیتو انتخاب کنی که شامل پوششم میشه.اما این ازادی اجتماعی حد و مرزی داره و اون اینکه روش زندگیت و نوع رفتارت به زندگی افراد دیگه ی جامعه اسیب نزنه.دوست عزیز من درسته این جلوگیری به نظر اجبار یا خشونت تلقی بشه.اما خشونت و پیشگیری و برخورد با جرم باعث امنیت کل افراد جامعه میشه.شاید الان بپرسید بی حجابی چه ضرری به افراد دیگه داره.من فقط میگم از یه منظر اسیب شناسی کنید تا عمق فاجعه رو متوجه بشید.و اون اینه که اثرش بر خود ارضایی و افزایش زنای ذهنی رو بررسی کنید فقط به عنوان یک نمونه نقض حقوق اجتماعی و دینی توی جامعه دینی.با تشکرو صلوات برای منجی.

 58. من نه مذهبیم نه سکولار ولی فداتون شم حجاب از پایه های ادبه به دین هم ربط نداره. شرط اول هنر هم ادبه و هنرمند با ادب به درد ما میخوره نه چیز دیگه/

 59. سلام خدمت همه عزیزان هم وطن از هر قوم و قبیله و شهر و دیار ایران عزیز -به نظر بنده بحث عفاف و حجاب در جامعه امروز ما یک بحث جدیه که واقعا باید از طرف خانواده ها بهش پرداخته بشه نه با زور و سر نیزه بعد ما باید از اول اون چیزهایی که منشا بد حجابی در جامعه ما هستن را جمع آوری کنیم و حجاب را با طرق و اشکال مختلف بشناسونیم تا در دید مردم عزیز ما به عنوان پوشش برتر محسوب بشه لکن لازم است که همه دست به دست هم بدهیم و از همین امروز هر فردی در خانواده خود و در محیط خود و مخصوصا با طرق مختلف برای دانش آموزان مقطع دبستان و حتی قبل از آن باید برنامه ریزی کلانی داشت نسبت به این مقوله -ما اگر بخواهیم کاری کنیم بای د در باطن افراد تاثیر بگذاریم نه اینکه با زور بخواهیم ظاهرشان را اسلامی نشان دهیم .

 60. با سلام
  بنده نیز کاملا با دیدگاه شما موافق ام در ضمن از شما و تمام دوستان دیگری که نظرشون را گفتند ولو مخالف تشکر میکنم نظره دیگه .

 61. سلام.من هم با این طریقه مخالفم.اما نه با اصل کار.ما و علمائ و روانشناسان با هم همکاری کنیم به انها طریقه بدهیم. جمع کردن این گشت ارشاد کار بسیار اشتباهی هست

 62. با سلام
  متاسفانه همه جمیعت دنیا هر روز بیشتر از دیروز دارن به طرف سیاهی و بیچارگی و سختی میرن آسایشا بیشتر شده آرامشا کم، انگار همه راه گم کردن ؛ آرمانهامون چیه؟ ، انسانیت ، اصالت ، کمال … ؛ امیدوارم حقیقت حق هر چه زودتر رو بشه تا همه به سوی نور و تعالی و کمال سوق پیدا کنیم …

  به امید آن روز …

 63. چرا اول نمیان جلوی تولید مانتوهای کوتاه و تنگ رو بگیرن !!! بابا قبلا مانتوها اینقدر افتضاح نبود!!!

  • با نظر شما کاملا موافقم خواهر من رفته بود مانتو بخره یه مانتوی تنگ و کوتاه خریده بود و من بهش اعتراض کردم. گفت مانتوی بلند تر و ساده تر از این توی بازار نیست. من باورم نمیشد و زمانی که به بازار رفتم تازه متوجه شدم چه خبره.
   امیدوارم در این زمینه سریعا اقدام کنند.

 64. حجاب به نفع همه است…
  با زبون خوش نشد با زور…
  اسلام با کسی شوخی و رو دروایسی نداره…
  چطور دشمنان خدا با زور و تهدید مانع حجاب میشن و از این عمل کثیفشون خجالت نمیکشن و لازم نیست به کسی جواب پس بدن؟اونوقت ما که بر حقیم و به نفع انسانیت گام بر میداریم باید از رفتارمون شرم کنیم؟
  به خودتون بیایید که آقا بیاد واسه پیاده کردن دستورات اسلام از کسی اجازه نمیگیره و با کسی شوخی نداره
  اللهم عجل لولیک الفرج

 65. من کاری به خوب یا بد بودن این دستگیریها ندارم اما اون چیزی که هست اینه که ما توی این مملکت اینقد فراد فرهیخته ، باسواد و بزرگ داریم که الگو قرار بدیم که دیگه نیازی به این بازیگرایی با سواد نصفه نیمه و صورتهای عمل شده و پر از آرایش نداریم.
  واقعا وزارت فرهنگ و ارشاد داره کوتاهی میکنه که باعث میشه اینگونه افراد الگوی مردم ما باشند

 66. بابا والا حجاب واسه خودمون خوبه اصلا کاریم به حکومت نداریم من چن سال خارج زندگی کردم اونجا خانما مودب تر و باحجاب ترن ولی تو ایران میگی حجاب همه چیزو میچسبونن به سیاست و دولت و …

 67. سلام.ریشه بدحجابی را جز در یک نوع بسیار ساده که آنهم نوعی ابراز مخالفت سیاسی با نظم موجود است در جای دیگر جستجو نکنید .زیرا کسی که با شما بر سر موضوعات اساسی اختلاف های حل نشده و محکمی دارد و از طرفی در برخی موارد از شما صداقت مورد ادعایتان را ندیده است حتما بر عکس آنچه شما دستور داده اید عمل خواهد نمود و بدین طریق مخالفتش را با شما ولو به قیمت لج ولجبازی با فرامین محکم خداوند در قران نشان خواهد داد.اگر اندکیبا بیطرفی و بدور از تعصب و عصبانیت به این موضوع فکر کنید حتما به همین نتیجه خواهید رسید.

 68. سلام

  به نظر من گشت ارشاد کار بسیار خوبی کرده

  با این جور آدما باید همچین کاری کرد

  اینجا مملکت اسلامی هستش

  برای این جور آدما متاسفم

 69. با سلام خدمت همه عزیزان دوستان من یک فرد خیلی مذهبی نیستم بنده اهنگسازم در اهمیت حجاب همین بس که حضرت زهرا (س) از آدم کور رو میگرفتن اگر ما مسلمونیم و شیعه هستیم باید پیرو اهل بیتمون باشیم اگرو که مسلمون نیستیم که حسابش جداست.

 70. با سلام:بنده تقریبا نظرارو خوندم اول اینو بگم که بنده موافقم که کار درستی نیست چون هر کاری قبلش باید فرهنگ سازی بشه زمینه اش چیده بشه که حجاب زن به دیده ی گناه بهش نگاه نمیکنند بلکه به دیدهی یک ادم بزرگ نگاهش میکنند هر کاری زمینه سازی میخواد مثل اینکه ما بخواهیم کنکور بدیم خوب اول باید درست بخونیم تا قبول بشیم این هم همین طور راستی سحر خانم و پدرم یک آدم زحمت کش هست ما که دیگه پول مفت خوری نیستیم که این حرفها رو میزنیم هیچ قفلی هم زده نشده عزیزم.وبرای تصاویری نشان دادن فقط یک بیت شعر(چرا عاقل کند کاری که بازآید پشیمانی)نظر دوستان درمورد نظر بنده حقیر بسیار بسیار مهم است لطفا بگید!

 71. سلام بر دوستان با عقل و با خدا

  حجاب یکی از دستورات اکید خدا در قران و روایات اسلامیست .

  تا انجا که بی حجاب مورد لعن و موستوجب توبیخ و عذاب خداوندیس .

  به هر حال ما در حکومتی هستیم که سعی بر به پا داشت احکام قران در جامعه است هر چند ناقص.

  ولی منکر این مطلب مهم نیستم که روش امر به معروف ونهی از منکر در این گونه موارد خواص بسیار

  مهم و ضروری می باشد چون به ابروی مومنین مربوط می شود. یا زهرا.

 72. به نام دادار پاک آفرین
  درود بر همۀ شما بزرگان
  یک انسان ابتدا می بایست خود را تغییر دهد،در اینصورت است که وضع بهتر خواهد شد و شاید به تغییر جامعه هم نرسد
  به امید روزی که به یک انسان آزادپوش به چشم فاحشه نگاه نکنیم
  در پناه دارار پاک آفرین

 73. به نظرمن گشت ارشاد که نمیتونه همرو تحت پوشش خودش قرار بده پس اینقدرطرفداریشو نکنید ادم خودش باید سالم باشه

 74. با سلام خدمت شما دوستان اینو بگم که با همتون مخالفم و زیاد گه نخورین …..طلا که پاکه چه منتش به خاکه پس شما ها خودتون ایراد دارین که با گشت ارشاد موافق نیستین من خودم توی گشت ارشاد کار میکنم و ما هیچ کسی رو همین طوری نمیگیریم که اون بحثش مفصله اگه این گشت نببود که فساد بیداد میکرد و شما هیچ کدوم نمیتونستین تو خیابون راه برید از نویسنده ی این سایت هم میخام که تا سایتش رو فیلتر نکردم(به علت توهین به آرمان های مقدس جمهوری اسلامی) سریعن محتواش رو عوض کنه!
  در ضمن اونایی که فاحشه هستن از گشت ارشاد میترسن

  • سلام
   از ادبیاتت معلومه که تو گشت ارشاد داری کار میکنی.
   با اون لحن شیرین و ادب بالات.
   نگذار من بگم چه غلط هایی که اونجا انجام نمیدین. این دهنم باز بشه. من خودم یکی از کاسب های گلدیس هستم که همیشه گشت ارشاد میاد اونجا.
   خیلی وقتها به آدمهای معمولی گیر میدن که…
   خانم ها و آقایونی هم که تو گشتن همش هم باهم راه میرن و … خشکه میزنن. خود گشت سرتاپا ایراده. آخه من نمیدونم خداییش چه کسی حاضره تو گشت ارشاد استخدام بشه و این نون رو با آه و نفرین مردم دربیاره.

  • چه غلطا بچه امده تو دیپلمم نداری چه برسه به کار فقط یکم لخه هستی که اونم بری دبیرستان بچه ها بزرگتر حالیت میکنن.میکنن

 75. با سلام و ادب و احترام:

  من با شما کاملا موافقم حتی چند بار هم به سایت های مختلف دینی این نظر و فرستادم!

  ولی نمیدونم چرا اینقدر اصرار دارن دین گریزی ایجاد کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  اگه مسئله غیرته به این نمیگن فیرت به فرمایش مولا ع اینا عصبیته واقعا جای تاسف داره!

  دین اسلام دین رحمت و عطوفته نه ضرب و خشونت ما کجا از سردمداران اسلام عزیز این نحو از امر به معروف رو دیدیم یا شنیدیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  کاری کردن مردن به هیچ آدم مذهبی ای اعتماد ندارن

  جامعه ما بخاطر همین عصبیت های بیجا به اینجا کشیده شده همین خوارج هستن که اصرار دارن زن مومن زن زولیده و نامرتب و کثیفی باشه کجای اسلام چنین چیزی رو گفته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!

  من خودم مدرس دانشگاه هستم چون تقریبا هم سن دانشجوهام م باهاشون راحتم وقتی از حجاب صجبت میکنیم همه میگن از ۹۰% زن های چادری متنفرن!!!!!!!!!! چون همیشه کثیفن!!!

  چرا باید این تفکر تو جامعه باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بخاطر همین افکار پسته فاطمه ی زهرا س که باید الگوی یه زن مسلملن و بخصوص شیعه باشه چرا نیست؟؟؟؟؟؟

  چرا نمیگن ایشون همیشه مرتب و تمیز بوده که وقتی پیامبر ص ایشون رو در آغوش میگرفتن همیشه میگفتن از فاطمه بوی بهشت رو استشمام میکنم؟

  منظورم از اینا استعمال عطر نیست پاکی و تمیزی و استحمام و لباس پاکه!!!! نه عرق و کثافت!

  من تو آزمون استخدامی… شرکت کردم ۳ نفر تو رشته ی من میخواستن!!!
  من نفر اول شدم تو ۱۰۰۰ نفر!

  گفتم الان چیکارم میکنن میشم مخ اونجا/ واسه گزینش رفتم عالی بود
  بعد از چند روز منو گزینش کل تهران خواستن گفتن خانوم شما از نظر حجاب مشکل داری!!!!!!!!!! این در صورتیه که بعضی ها به من همیشه بخاطر حجابم میگفتن مادر شهید وارد میشود! واسه خنده!

  من شاخ درآوردم گفتم اگه میگفتین از نظر علمی مشکل داری اینقدر شوکه نمیشدم!!!!!!!!!!!

  گفتن شما تو گزینش گفتی سورمه و رز لب تو عروسی ها از نظر من مشکلی نداره!!!!!!!!!!!
  گفتم این که حرف بدی نیست من فقط دروغ نگفتم فکر نمیکنم از حجاب خود خواسته ی من(نه به زور) ! حجاب کامل تری باشه با پررویی بمن میگه چرا هست ! میگم لابد منظورتون نقابه ؟؟؟؟؟؟؟؟

  میگه بله اون کامل تره!!!!!!!!!!!! به نظرتون منتطقیه؟؟؟؟؟؟؟؟ خود اسلا عزیز گفته وجه و کفین آیا اینا از اسلام بالاترن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  یعنی اینا صداقت رو هم تو مردم کشتن کیه که بگه من میرم عروسی آرایش نمیکنم؟؟؟؟

  حالا همون کسی که منو واسه حجابم مسخره میکرد و میگفت مادر شهید با اینکه خودش از بدترین بد حجاباس و تو آزمون استخدامی جتی ذخیره هم نشده! نشسته جای من !!!!!!!!!!!!!

  چون ۱٫ پارتی داره = یعنی اینا علم نمیخواستن آزمون دروغ بود.
  ۲٫این خانوم به دروع گفته من هیچ جا آرایش نمیکنم! و هیچ کس جق آرایش نداره هیچ جا!

  کاش راست میگفت تا دلم نسوزه! اتفاقا سر کارش خانومو دیدم که ایشون انگار رفتن عروسی!!!!!!!!!
  برق از کله ام پرید ! ریملهی خانوم محجبه ی مورد قبول گزینش داشت چیک چیک میکرد
  یعنی به خداوندی خدا اگه خودم حجاب و واسه خودم انتخاب نکرده بودم حجاب این سالهامو میذاشتم کنار و آن چنان تیپی میزدم که نگو و نپرس حالا اگه هرکس جای من بود چی میکرد؟

  تازه اون موقع بود که فهمیدم چرا مردم میگن آدمای مذهبی عقده ای و مریضن!
  و همه چی رو تا ما میایم قطع میکنن و زیر چشمی نگاه میکنن که:یعنی جاسوس اومده!!!!!!!!!!!

  بخاطر همین عصبیت های بیجا س اینا اون دنیا با شمر و یزید ملعون مهشور میشن چرا سرشون و گداشتن رو سنگ فشار میدن یعنی کسی نیست جلوی اینا رو بگیره؟؟؟؟؟

  کسایی که به رییس جمهور میگن منحرف صرف اطلاع بدونن ایشون منحرف نیست اینا خوارج شدن . تو این حجوم تحاجم قرهنگی دشمن نقش اینا خیلی بیشتر بوده تا تحاجم فرهنگی دشمن اینا دشمن ترن وگرنه مردم همونن که تو زمان شاه ملعون به زور میخواستن حجاب و بردارن خود مردم و خود همین زن هایی که الان بعصی هاشون از اون موقع خیلی بد حجاب ترن با تموم جونشون جلوی کشف حجاب ایستادن و خون دادن!!!

 76. از رضا میخام که زیاد زر نزنه اگه جلوم بودی باهات همون برخوردی رو میکردم که گشت با جنده ها میکنه ………آخه پدر سگ تو از گشت چی میفهمی؟….از رهببر معظم انقلاب بیشتر میفهمی؟…..اگه مصلحت بود آقا خودش این کارو میکرد یعنی حضرت اندازه ی تو که یه دست فروشی نمیفهمه؟…..در ضمن خودت رو به نفهمی نزن…..بیچاره زن تو که باید با تو و شهوتت دست و پنجه نرم کنه!!!!!!!

 77. آقا یه کلام بگم که فقط …ها با گشت مخالفن……خدا این گشت رو حفظ کنه…..ناری تو هم زیاد فک نزن چون با این حرفات مردم از دین زده نمیشن…….مرگ بر منافق

 78. کاملا معلومه که این اقا مهدی مودب نه طرفدار نظامه و نه دلش برای ارمانهای نظام و توصیه های آقا میسوزه.با این ادبیات قشنگش فقط اومده ذهنها رو منحرف کنه نسبت به اسلام و نظام. والا کدوم ادم حزب اللهی واقعی رفتارش انقدر سخیفه…فقط شرم کن از کلماتی که به زبون میاری

 79. علیرضا تو هم خفه خون بگیر……..گفتم که فقط …….. از گشت ترس و اباع دارن!…….برین خودتون رو اصلاح کنید.

  • واقعا صحبت های تاثیر (طاثیر) گذاری کردین. من رو منقلب کردین و اندیشه منحرف بنده رو ۱۸۰ درجه عوض کردید. ممنون از این همه آزاد اندیشی.

 80. با سلام
  اولا آقا ما رو کشتی با این هستش هستش هات .
  دوما بی حجابی و بد حجابی گناه است اما نه یک گناه فردی بلکه یک گناه اجتماعی یعنی این گناه به تمام افراد جامعه مربوط میشه حتی اگر این گناه را فردی در تهران انجام بده به کسانی که در شهرستان ها هستند هم مربوط میشه چون او در همان جامعه زندگی می کنه حتی اگر اون فرد رو هم نبینند. حالا اگه این فرد بد حجاب شخصی سرشناس و معروف باشه گناه او چند برابر میشه چون تاثیر او بر رواج گناه در جامعه هم چند برابر یک شخص عادیه. حالا اهمیت اینکه با این فرد خطاکار چطور برخورد بشه بستگی داره با اهمیت تاثیر اون گناه در جامعه.
  در این مورد باید خیلی دقت کرد و نیاز به تجزیه و تحلیل اوضاع جامعه داره.

 81. با نظر کلاه قرمزی موافقم و تشکر می کنم از دوستانی که در گذاشتن نظراتشون ادب را رعایت می کنند.
  رعایت ادب و احترام نشانه ی فهمیدگی و روشنفکریه نه کوبیدن طرف مقابل و فحاشی.

  فکر می کنم همه دوستان می پسندند که زنان ما باید پاک باشند. اما به نظر شما با کدوم یکیشون میشه پاکتر بود؟ با چادر یا با مانتو یا بدون حجاب؟
  کدوم مرد یا پسری می تونه ادعا کنه که با دیدن یه زن بد حجاب در خیابون می تونه خودش رو پاک نگه داره؟

 82. من از یک منبع خخخخخحخخخییییییییلللللللیییی خیلی موصغ شنیدم راسته راستا راسته واقعان ایشون دستگیر شدند حالا نظرم حقشه اخه باید این ها الگو جامعه باشند ولی نیستند بعد خودش میگه چادری ها نمی تونن تو بازی گری موفق باشند واقعا گه

 83. حقشه .حق هر کسی که بد حجاب میاد تو خیابون همینه.شما هم لازم نیست غیرتت برا این جور آدما جریحه دار بشه.غیرتت برا خار و مادرت نگه دار.پرو پرو پرو اینجوری میاند تو خیابون و به خدا و پیامبر و این همه شهید دهن کجی میکنند.بعدم هزار فحش و بد و بیرا می کشند به اسلام و مامور گشت ارشاد.خب اونم آدم و در موضع قدرت.ویزنه شل و پلش میکه

 84. اینا میخوان جلب توجه بکنند

  چادر به نظر من پسر نه زشته نه بد اتفاقا خیلی هم شیک و با کلاس هست

  همین ستایش خانوم تو فیلم بود با چادر چه زیبا بود بعد که کلیپاش در امد دیدید که از چشم همه افتاد و اون برنامه که امد که بازیگر زن دیگه ای بود بهش فهموند که من تن به خواسته های کارگردان بقیه ندادم که معروف بشم ولی ستایش برعکس این بود اینا افراد عقده ای هستن میخوان عرض اندام نشون بدن خوب بگو دختر تو وقتی شوهر بکنی از اون زندگیت هم لذتی نمیبری اصلا زندگی کنار همسر برات بی معنی میشه بعدشم ………………..

 85. b nazare man hagheshune.aslaan b ma ch?!ruzi sad bar azin etefagha darim mibinim pas y zare morat konim.alan tamame moshkelate keshvaremun hal shode faghat munde maghuleye gashte ershad???!!!

 86. من با نظر همه شما مخالفم کجای دنیا دیدین که حجاب اجباری باشه حتی توقران وبقیه کتب دینی گفته نشده که حجاب اجباری و یه همین دلیلم هست که توریست تو کشور ما حتی کمتر از افغانستانه دیگه مردمم تو انتخابات نشون دادن که دیگه از وعض این مملکت خسته شدن من خودم هم بچه موسلمونم هم ایرانی و به خودم میبالم ولی ما نباید اعتقاد خودمونو به دیگران تحمیل کنیم هر کس دین و اعتقاد خودشو داره و دم مردم گم که روحانی رو انتخاب کردن لاقل یه خورده ازادی تو مملکت ما بیشتر میشه

 87. سلام.فقط میخواستم بگم که این عکس اولی هیچ ارتباطی به این جریان نداره ومربوط به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران میشه.به اقای داود بگین سند سازی دروغین نکنند.من به دستگیری این خانم کاری ندارم.با سیستمی که این اشخاص رفتار میکنند هر رفتاری از اونها سر میزنه.

 88. سلام با نظر شما موافقم ،ولی مانتوهایی که میدن بازارو نگاه کنید همه استین سه ربع هستن وحتی منی که حجابم برام مهمه از اینکه بخوام ساق دست بزنم تو این هوای گرم کلافه میشم و بی خیالش میشم،دولت فقط چسبیده به گشت ارشاد اصلا به فکرشون نمی رسه که باید به مدل لباس ها هم نظارت کنند….

 89. نویسنده محترم، باسلام
  احتراما، اینجانب مدتهاست که هر از گاهی، درگیری زیادی با مساله حجاب پیدا میکنم . آیات مربوط به حجاب را بسیار خوانده ام و با افرادی چند هم در این زمینه صحبت کرده ام. در کل باید بگویم که از این وضعیت اسف بار پوشش در مملکتم بسیار ناراحت هستم. اما گشت ارشاد چاره کار نیست. بسیاری از دختران و خانمهای امروز، نمیدانند که برای چه باید محجب باشند. منظورم از کلمه محجب الزاما چادر و مقنعه نیست. حداقل یعنی یک پوشش مناسب که باعث جلب توجه و تحیریک جنس مذکر نشود. من برایم پیش آمده که با دختر خانمی در مورد حجاب سخن گفته ام و ایشان معتقد بود که لباس پوشیدن انسانها مساله ای کاملا شخصی است و به هیچ کسی ارتباطی ندارد و بحث حجاب اسلامی چیزیست که در گذشته روحانیون مطرح کرده اند و زاییده ذهن ایشان است. اما وقتی من با آدرس دقیق به ایشان اطمینان داده ام که امر به حجاب امر حضرت حق است و در سوره نور آیه ۳۱ و احزاب آیه ۵۹ به این مهم دستور داده شده، بسیار متعجب شده است. وقتی بسیاری از دختران و بانوان ایرانی در این زمینه توجیه فرهنگی و عقیدتی نیستند ، چطور توقع داریم که عموم ایشان مزین به پوشش مناسب باشند؟!! در کل در این زمینه نیاز گسترده و بسیار بسیار قوی به فرهنگ سازی و اطلاع رسانی داریم. متاسفانه آیات مربوط به حجاب چندان در جایی به چشم نمیخورد. من حتی شده وارد به یک سایت اینترنتی با رویکرد تخصصی حجاب شدم و تقریبا کلیه صفحات آنرا مرور کردم. اما در هیچ کجای آن آیات سوره نور و احزاب به چشم نمیخورد. در عوض چه در این سایت چه در خیلی جاهای دیگر، از جمله بیلبورد های شهرداری، احادیثی در رابطه با این مساله ذکر میشود که در آن احادیث چندان حد و حدود حجاب مشخص نشده است. حالا بماند که حدیث در قیاس با آیه قرآن اعتبار کمتری دارد.
  البته برای خود من این شبهه وجود دارد که آیا مساله حجاب ، حداقل در حد نپوشانیدن موی سر، اجباریست که میبایست توسط حکومت اسلامی در جامعه اجرا شود؟ آیا در زمان حکومت رسول اکرم ص بر مدینه، ایشان حجاب را در آن شهر الزامی و اجباری کرده بودند؟ در آیات حجاب گفته شده که به زنان مومن بگو که محجب باشند. حال اگر کسی ایمان به کتاب و رسول نداشت چی؟ این مساله را من با یقین عرض میکنم که هستند کسانی در ایران که به کتاب و رسول ص اعتقادی ندارند !!!
  مساله بعدی مساله رسانه است: رسانه سیما و سینمای ما متاسفانه کارنامه خوبی به عقیده من در این زمینه ندارند. اولا که باید برای جوانان و نوجوانان این مملکت جا انداخته شود که بازیگر و خوانند و فوتبالیست در حد و اندازه ای نیستند که بخواهند برای ایشان یا هر کسی الگوی مناسبی در مسائل مختلف زندگی باشند. به جز مساله تخصصی حرفه خودشان. ثانیا در بسیاری از سریالهای تلوزیونی متاسفانه اکثر مواقع، دخترها و خانمهایی که خیلی مومن و خوب و مثبت و بی عیب و … خلاصه از همه نظر عالی هستند ، با چادر نشان داده میشوند. بماند که ایشان در زندگی شخصی عموما وضعیت نامناسبی از نظر پوششی دارند و همگان این را میدانند. اما به این ترتیب در جامعه اینطور القا میشود که هر کسی که الزاما چادر به سر کند حتما انسان خوبی است و حجاب الزاما با چادر معنا پیدا میکند. در صورتی که اینطور نیست. به وفور هستند بانوان و دخترخانمهایی که با مانتو و روسری در اماکن عمومی تردد میکنند و بسیار پوشش و حجاب مناسبی هم دارند. حتی شاید بهتر از برخی چادری ها.
  به هر حال من بعنوان کسی که بی شک میتوانم یکی از معترضان شرعی و قانونی به این وضع حجاب در جامعه باشم (به واسطه موقعیت فعلی زندگیم)، مسئولین مرتبط با این مساله و مسائل فرهنگی را دخیل در این بی سرو سامانی میدانم.
  باتشکر

 90. با سلام
  در جامعه ای که اسلام اجرا نشد در جامعه ای که با خودی های(فرزند و فامیل و دوست و آشنا) مقامات و مسئولین برخورد نشد و برخورد فقط با کسانی شد که آشنایی در بین مقامات ندارند در جامعه ای که تا چند سال پیش شبانه و بدون اجازه وارد خانه ها می شدند و ماهواره جمع می کردند اما حالا در پشت بام ها و بالکن خانه ها رخ نمایی می کند اما کسی از مسئولین نمیبیند چون در داخل خانه خود دو تا دارند یکی مسیر اروپا و یکی مسیر …..در جامعه ای که مردم و مسولین یا تند می روند یا کند نتیجه می شود وضع فعلی ایران به نظر بنده همان مثالی که در مورد ماهواره زدم آینده و عاقبت حجاب و گشت و ارشاد نیز چنین خواهد بود در جامعه ای که با بازیگران و افراد دیگری که به راحتی در داخل و خارج از ایران کشف حجاب می کنند اتفاقی نمی افتد هیچ بعضی از مسئولین در مراسمات مسابقه برای دستبوسی می دهند اما کسی که از خانه تا یک کوچه می رود و برمیگردد توسط گشت زنجیر می شود انا للله و انا الیه راجعون

 91. من خودم با امر ب معروف مشکلی ندارم بر عکس باید ی فکری کرد اما اینجوری؟؟؟؟؟
  اخه کدوم ایه خدا میگه بی حرمتی کنی و فحاشی یا ی خانوم رو به هر دلیلیک میخواد باشه بگیری زیر مشت ولگد؟؟؟؟؟
  اگه اسلام این رو بگه اولین مخالف اسلام خودمم! ولی میدونم ک این نیست فقط اونایی ک ادعای اسلامشون میشه این حرفارو میزنن البته فقط ادعاااااااااااااا

 92. با سلام
  تنها راهش آزادی میباشد اگر این مملکت امام زمانه نیازی به گشت ارشاد یا با غیرت بازی بعضی ها نداره خود اقا میدونه چیکار کنه شما فقط میتونی اگه صلاحیت امر به معروف رو داری نهی کنیش همین. قانونش هم باید پاک کنند از کتاب قانون تا بیشتر از از این درگیر این موضوع نشه یه کشور به این بزرگی. بابا ما تو ایران مشکلات بزرگتر داریم اینقدر با دین دارن مارو بازی میدن که ما از اصل کاریها وا موندیم بابا هدف پیامبران رو زمین فقط دوستی و محبت و کمک به هم نوع بوده و شناخت خدا

 93. سلام
  دیدم همه بیکارا دیدگاهشون و گفتن ما هم بگیم
  اولا :همه میتونست نهی از منکر واجبی، اما شاید نتونست که دارای مراتبه
  ۱عملی ۲ زبانی. ۳اجباری

  توی کتابهای احکام اومده)
  (در کتابهای احکام گفتن)
  مرحله اول و دوم و من و شمع انجام می دیم مرحله سوم چی؟اگر ۲هم انجام بدیم شهر میشه مثل جنگل همه رو گردن همدیگه به اسم نهی از منکر. این کارو دولتانجام بآید بده تا دستور دین رو زمین نمونه
  بحث غیر شرعی : کسانی که میگن فقط فرهنگ سازی ؛نیروی انتظامی دهن خودشو صاف کرد نتونست یه کاری کنه که موتور سوارا کلاه بزارند اما از عون موقعی که جریمه میکنن و موتور ها رو می خوابونن با برخورد نصفه و نیمه خیلی ها درست شدن.
  نظر درست : فرهنگ سازی+ نهی از منکر همگانی+ زور و اجبار برای برایکسی که نظم جامعه رو به هم می زنه

 94. اجبار در هرچیزی برعکس همون عمل میکنه اجبار در بی حجابی در زمان رضاشاه مردمو به سوی حجاب کشوند و برعکس اون هم الان در جامعه ما وجود داره به بچه بگی جیزه دست نزن میره دست بزنه ببینه جیز یعنی چی این ذات بشره که به چیزای ممنوعه علاقه داره اگه حجاب اختیاری شه مطمئنا بعد چند مدت همه به حجاب گرایش پیدا میکنن من که یه روزی از شنیدن صدای اذان موهای تنم سیخ میشد الان بیخیال نمازخوندن شدم چه برسه به صدای اذان چون افکار عمومی تو ذهن هر انسانی تاثیر میذاره از مطالبتون ممنونم خیلی عالی و بجا بود

 95. من تعدادی ازنظرات دوستان رومطالعه کردم خیلی از نظرات خوب بود گفتم من هم نظرم روبگم
  بنظر من بیسواد که درحد دیپلم هستم وبیشتر نمیفهمم باید بگم همانطور که دوستان اشاره کردند
  درهرجازور واجبارباشه درامور دینی جواب معکوس خواهد بود چون درقرآن آمده که لا اکراه فی الدین
  پس اگر به جای زور ازتشویق کارخوب وتنفر ازکاربد استفاده کنیم مطمئنا موفق خواهیم بود
  اگر از اول به جای اجبار حجاب چهره منفی شخص بی حجاب وزشتی عمل اورا آشکار میکردند کسی تمایل به بی حجابی نداشت چون در جامعه منفور بود
  ولی اجبار در ظاهر باعث انجام عمل در خفا میشود وهیچ فرهنگ سازی برای از بین بردن کار خلاف نمیشود

 96. من یه دخترم ولی موافق این برخوردهای تند گشت ارشاد هستم من دختر شرم میکنم به پوشش خیلی از خانم ها تو خیابون نگاه کنم، حالم بد میشه وقتی میبینم مانتو که چه عرض کنم اصلا به این کاری ندارم چون واضحه ولی می بینم ساپورت پاشونه از نظر من اونایی که همچین پوششی دارن مشکل دارن یعنی سالم نیستن مگه میشه یه دختر اینقد راحت بی حیایی کنه؟ مگه میشه شرم نکنه تازه خوششم بیاد؟ اینا سالم نیستن باید جمع شن باید جمع شن تا جامعمون سالم شه نمیگم صدردرصد ولی بهتر میشه اونایی که میگید با زور نمیشه چرا میشه مگه فرهنگ سازی نشد؟ مگه با زبون خوش مستقیمو غیر مستقیم نگفتن؟؟؟ گفتن ولی حالا کار از زبون خوش گذشته در مورد مردا هم همینطوره والله حالم بهم میخوره میام از خونه بیرون مردای نمیدونم چی بگم زورشون میاد شلوارشونو بکشن بالا یه عده که مشکل دارن شلوارشون فاق کوتاه هم نباشه خودشون میارن پایین، خوب این آدما سالمن؟ والله بخدا نیستن به این مردم باید حالی کرد بابا مملکتون جامعمون اسلامیه ایرانیا قبل از اینکه تو این کشور اسلام بیاد با حجاب بودن یارو اینا رو میدونه ها ولی میگه “دلم پاکه” اصلا مگه میشه هزارتا دلو ناپاک کنی هزارتو چشمو به گناه بندازی بعد بگی دلم پاکه؟ خدا هممونو عاقبت به خیر کنه

 97. شاید برخی برخوردها تند باشه و شاید راه ریشه کن کردن بدحجابی زندان و…نباشه ولی چند مطلب را مد نظر داشته باشیم ۱)اگه شما خودتون رو جای جوان ازدواج نکرده که در دلش آتشی از شهوت به پاست بگذارید و وقتی از منزل بیرون میآید با این دخترهای شب حجله مواجه میشود چه میکنید؟باز هم میگویید هر طور میخواهند بیایند؟خواهشا آرمانی فکر نکنید
  ۲)بد حجابی ضایع کردن حق دیگران است چقدر مرد های زن دار که با دیدن این صحنه از زن خود دلسرد میشوند و کارشان به طلاق و….بچه های بی پدر و مادر….
  ۳)آیا شراب نخوردن اختیاری نیست؟آیا باید در خیابان شراب خورد؟
  ۴)قطعا کار فرهنگی باید کرد اما کارهای اورژانسی را فراموش نکنیم……
  ۵)ممنونم نظر مرا خواندید

 98. ببین عزیز دل برادری که مطلب میزنی
  همانطور که میدونی
  حجاب یه قانون هست توی کشور ما
  شاید یکی بخواد در خلوت هر جور دلش بخواد باشه
  اما هر جور که دلش میخواد و راحت باشه نمیتونه توی اجتماع بگرده
  کسانی که این قانون رو نقض میکنن،باید بدونن که ممکنه با اعمال این قانون روبرو بشن
  و نکته دوم
  ببین داداش
  مثلن یک نفر رو در نظر بگیر که داره از ماشین میره بالا و یهو میخوره زمین یا پاش سر میخوره-همون موقع عکاسه ،عکسش رو میگیره
  این میشه اعمال خشونت؟
  یا نه به یه نفر میگن سوار شو،شرو میکنه به داد و بیداد و شارلاتان بازی و فحاشی(دیدم که میگم)
  یا شروع میکنه فیلم در میاره-عکاسه هم فرت عکس میگیره

  اگه از این عکسه که گذاشتید در حالتای مختلف باشه،میشه گفت که خشونت بازی در آوردن
  در غیر این صورت با یه عکس نمیشه این حرفو زد

 99. با کمال احترام ولی برای ۹۵ درصد افراد حاضر تو نظرات عمیقا متاسفم . لطفا برید خودتونو درست کنید دیدگاهتون رو اصلاح کنید و ایمانتونو قوی کنید و بیخود تقصیر دیگران نندازید.
  بیبین با کیا شدیم ۷۰ میلیون نفر خدا به دادمون برسه

 100. منم با بعضیا موافقم با بعضیا مخالف اقا زمان انقلاب همین خانم ها بدون حجاب اومدن تظاهذات کردن چرا اون موقع هیشکی هیچی نمیگفت در زمان طاغوت مسجد بود میخانه هم بود هر کی مذهبی بود میرفت مسجد زن ها چادر میپوشیدن با حجاب بودن هیچوقت هیشکی نیومد بهشون بگه خانم شما چادر نپوش هر کس به دین خودش به کیش خودش حجاب اصلا اجباری نیست نبوده الان تو کشور های خارجی خانم های هستند محجب هیشکی بهشون گیر نمیده ما ها اومدیم به زور چوب شلاق چادر سر خانما میکنیم این درست نیست باید زیر ساخت درست کرد اینجوری به حرمت زن مقام زن توهین میشود اوناهم انسانن بیاید یکم جدی تر به این مساله فکر کنیم

 101. با سلام خدمت تمامی عزیزان / تمام دوستان اشاره به تمام مسائل کردنند من دونکته را عرض میکنم ./ ۱- در باره هنرمندان و بازیگران باید به عزض برسانم ایا از یک خانواده مذهبی یا از یک خانواده روحانی آیا تا بحال یک نفر آمده هنر پیشه بشود؟ پس چه انتظاری دارید؟ ۲- در تمام گروه های سیاسی/ اجتماعی / فرهنگی / ورزشی و… اگر بیا یند فقط وفقط در یک جمله بخواهیم تمام بد اموزیها / جشم و هم چشمیها / که باعث تمام این مشکلات که در حال حاضر همه ما با ان درگیر هستیم را درست بکنیم اینست که فرهنگ پهلوانی بله پهلوانی که اگر به ریشه ان نگاه کنیم در ان هم امر به معروف هست هم حجاب هست هم ایثار /دین هست وجدان هست و… که معنای ان میشود حضرت علی (ع) میرسیم پس کسی که به علی (ع) برسد همه چیز دارد./ التماس دعا

 102. باسلام
  نمیونم واقعا تمام ایمیل هایی ر که به دستتون می رسه اینجا میذارید یا نه. ولی اگر اینطور باشه بازم جای امیدواری هست و هنوز میشه به خیلی ها توی این مملکت امیدوار بود. من خواستم از آقایونی که میان اینجا و خواهران، همسران و یا مادرانی دارن که حجاب خوبی ندارن بپرسم آخه چرا؟ قبلنا میگفتن مردا خیلی باغیرتن ولی آلان تنها چیزی که نئدارن غیرته. ی آقا با همسر خوش تیپش میره توبازار و از اینکه همه بهش نگاه میکننو بعبارتی حال میکنن لذت میبره و فکر میکنه دیگه الان آخر کلاسه. آقایون باور کنید یکی از عواملی که باعث می شه ی خانم نجابتش ر حفظ کنه ابهت مردش هست (حالا به جز اون بحث دین و ترس از خدا).
  و ی صحبتی هم می خواستم داشته باشم با خانم ها. مادر من همیشه ی حرف خوبی میزنن ومیگن اگر ی خانومی به شکلی رفت از منزل بیرون که توجه مرد متاهلی ر به خودش جلب کرد (مثلا موهای قشنگی داره و اون ر به نامحرم نشون میده) و حالا فرض کنید همسر مردی که اون خانم زیبا ر میبینه موهای قشنگی نداشته باشه واین امر باعث بشه که اون مرد با خانمش بداخلاقی کنه باعث می شه اون خانم بی حجاب گناه بزرگی کنه و ممکنه ی خانم زیباتری خودش ر به همسر اون نشون بده و همین رفتار بد واسه خودش تکرار بشه بالاخره چیزی که عوض داره گله نداره ولی بحث دیگه اینه که اگر بخواد این رفتارها تکرار بشه دیگه میشه این وضعی که الان میبینیم. خانم ها ، آقایون بیاید ی کم به گذشتگان خودمون نگاه کنیم بیاید ی کم سنتی ( و به قول بعضی ها بی کلاس) این بی کلاسی قبلنا اثرات مثبت تری داشت

 103. سلام
  خیلی خوب و مودبانه و متواضعانه نوشتی
  بخشی از احکام دین جنبه اجتماعی بیشتری دارند(شرب خمر) و بخشی جنبه فردی بیشتری(نماز)
  حجاب جزو دسته اولی هاست
  پس بیشتر از اینکه یک مسئله دینی باشد یک مسئله اجتماعی ست.
  آیا در اروپا قبل از قرن بیست حجاب وجود نداشت؟ لباسهایشان را که حتما در فیلمها دیده ایم! آنها بخاطر قرآن حجاب داشتند؛ یا برهنگی را یک خطر برای جامعه شان می دانستند؟
  حجاب زمان رسول اکرم ص یک واجب بوده و اجبار (احزاب۵۹)
  اما روش برخورد در صحنه جامعه نیاز به اجتهاد دارد که این کلی(برخورد با بدحجاب) بتواند یک شکل جزیی پیدا کند آن هم بر اساس مقتضیات جامعه امروز.
  سوال: برادران نیروی انتظامی برای برخورد با بدحجابان از کدام مجتهد انقلابی روش جزیی را دریافت کرده اند؟
  چرا برای مبارزه با بدحجابی سراغ فروشندگان(صنف پوشاک) نمی روند؟
  تبلیغ صحیح حجاب در جامعه به روش خواهرانمان با نام “FATEMEH” حتما مفید است
  تذکرات دوستان راجع به صدا و سیما همینطور
  و مهمتر از همه آموزش و پرورش که خیلی ها از آن غافلند
  پتانسیلی که در دست ماست و از آن استفاده نمی کنیم
  بچه حزب اللهی باید با انگیزه انقلابی وارد آموزش و پرورش شده و آدم تربیت کنند “آدم” آن هم بطور دسته جمعی
  ایده مرحوم بهشتی این بود که کار تشکیلاتی و جمعی میتواند جامعه را به جلو ببرد

 104. وجود گشت ارشاد خوبه ولی اگه از خشنونتش کم کنند و به جای خشونت از رو های دیگه ای استفاده کنند
  البته بعضی اوغات خشونت لازمه مثلا وقتی کسی مزاجم ناموس مردم بشه

 105. باسلام خدمت همه شمادوستان عزیز.ازهمه شمادوستان وشیوه انتقادتون متشکرم.ازهمه شما یک سوال دارم؟چراامام عصرهنوزظهورنکرده؟میدونید!بزرگترین مشکل جامعه مااینه که الگومونوشیطان وپیروان آن قراردادیم(کشورهای غربی،طرزتفکرمون،دیدگاهمونوحتی اخلاق ورفتارهامون غربی وارشده…).این خانمی که بعضیها این قدرسنگشوبه سینه میزنن تاحالاواسه یه بارشده سنگ بی بی فاطمه زهرا.ع.روهم به سینه بزنن!خدابه آدم عقل داده که راه روازچاه تشخیص بده ولی ماخودمونوزدیم به کوری.باورکنیداگرماالگوی اخلاقی ورفتاریمونواهل بیت قراربدیم هیچ مشکلی درهیچ جای برامون پیش نمیاد.من به شخصه باخشونت وبدرفتاری مخالفم اماهمین شیوه رفتاری وپوشش نامناسب بعضی ازبازیگرامیتونه الگوی باشه واسه یه عده سودجوووراحت طلب که همش دم ازتمدن وفرهنگ میزنن.آی مردم خوب ایران؟ بیاین الگوی مردانگی وغیرت ما رو والگوی حجاب وعفاف ناموسمونو حضرت علی.ع.وحضرت زهرای مرضیه قراربدیم.توزندگی خداروازیادنبریم اون وقت ببین که زندگی چه لذتی داره….خدانگهدارتون

 106. سلام
  بنده یک هنرمندم ، بازیگر ، نویسنده و کارگردان
  از جمله ی زیر شما بسیار ناراحت شدم :
  …ر کسی قرار توسط گشت ارشاد دستگیر بشه همین بازیگرها هستن. و حتما باید برای بازیگرها گشت ارشاد گذاشت….
  بسیجی من ایا فکر می کنی که باید برای همه ی هنرمندان گشت ارشاد گذاشت .
  خیر
  همه ی هنرمندان اصالت ایرانی خود را دارند . اما بعضی از انها از اصالت اسلامی برخوردار نیستند .
  در ضمن ما باید انقدر اگاه و بصیر باشیم که بدانیم این جمله ی بالایی شما انگشت اتهام به ما را اشاره کرده است بدون اینکه خودتون بدونید سه تا از انگشهایتان رو به خودتان هست
  علی یارتان و خدا نگهدارتان

 107. من باهاتون موافقم. فقط تو یه زمینه مخالفم که اونم اینه باید بگم الگوی من بازیگرا نیستن بلکه بانوی آب و آینه، دختر پیامبرمون هست. ممنون از مطلبی که نوشتید جناب.

  • من مغازه ام تو گلدیس هستش. اینقدر از گشت ارشاد کارهای دل گیر کننده دیدم که به غیرتم برخورده و احساس بی غیرتی میکنم. بعضی وقتها میبینم بعضی ها رو بزور میکنند تو ماشین. حالم از خودم به هم میخوره.

   • باسلام.ب همه مردها تبریک میگم بااین غیرتی ک بخرج میدن شهدای ما خون پاکشونودادن برا محکم شدن ستون حکومت اسلامی همانندامام حسین ویارانشون اما چرا ماخودمونوباختیم چرامیذاریم شیاطین به ماهجوم بیارن وموفق بشن وشکستمون بدن وماروجلودرگاه خداوندسرافکندمون کنن ومهدی موعودمون رودلشون روبدردبیاریم.واقعأدنبال ب روز شدن هستیدباشه بشیداماازراهش مثل اونیکه خداتوقرآن فرمودند.اینهمه مشکلات بیماری فقرو…همه از گناهه ب همون خداسوگند.میخاهید بهتون ثابت ش حرفای من برید ی گناه کنیدب اندازه همون گناهی ک کردید براتون مشکل ایجادمیشه.بیائیدباطرزفکردینی واسلامی بروزباشیم تااینبارچشم دشمنانمون روکورکنیم بخداسخت نیس واثرات سبک شدن روح وجسممون وزندگی پرازآرامش وبی استرس ودرگیریهای فکری روببینیم ودنیامون بشه بهشت موعودی ک خداوعدشوبهمون داده محقق ش انشاألله.موفق باشید

 108. داشتم سجاده آماده می کردم برای نماز، همین که چادر مشکی ام را از سر برداشتم تا چادر نماز بر سر کنم گفت: این همه خودت را بقچه پیچ می کنی که چی؟

  بر گشتم به سمت صدا، دختری را دیدم ک در گوشه ی نمازخانه نشسته بود.

  پرسیدم: با منی؟

  ………….

  گفت: بله! با تو ام و همه ی بیچاره های مثل تو که گیر کرده اید توی افکار عهد عتیق! اذیت نمی شوی با این پارچه ی دراز دور و برت؟ خسته نمی شوی از رنگ همیشه سیاهش؟

  تا آمدم حرف بزنم گفت: نگاه کن ببین چقدر زشت می شوی ، چرا مثل عزادارها سیاه می پوشی؟ و بعد فقط بلدید گیر بدهید به امثال من.

  خندیدم و گفتم: چقدر دلت ﭘُر بود دوست من! هنوز اگر حرف دیگری مانده بگو.

  خنده ام را که دید گفت: نه! حرف زدن با شماها فایده ندارد.

  گفتم: شاید حق با تو باشد عزیزم. پرسیدم ازدواج کردی؟ گفت: بله.

  گفتم من چادر را دوست دارم. چادر؛ مهربانیست.

  با سرزنش نگاهم کرد که یعنی تو هم مثل بقیه ای…

  گفتم؛ چادر سر می کنم، به هزار و یک دلیل. یکی از دلایل چادر سر کردنم حفظ زندگی ِ توست.

  با تعجب به چهره ام نگاه کرد.

  پرسیدم با همسرت کجا آشنا شدی؟ گفت: فلان جا همدیگر را دیدیم، ایشان پیشنهاد ازدواج داد، من هم قبول کردم.

  گفتم خوب؛ خدا قبل از دستور دادن به من که خودم را بپوشانم به مرد ها می گوید؛ غض بصر داشته باشید یعنی مراقب نگاهتان باشید. تکلیف من یک چیز است و تکلیف مردان یک چیز دیگر. این تکالیف مکمل هم اند، یعنی اگر مردی غض بصر نداشت و زل زد به من، پوشش من باید مانع و حافظ او باشد، و من اگر حجاب درست و حسابی نداشتم، غض ِ بصر مرد و کنترل نگاهش باید مانع و حافظ من باشد.

  همسر تو، تو را “دید”، کشش ایجاد شد، و انتخابت کرد. کجا نوشته شده است که همسرت نمی تواند از تماشای زنانی غیر از تو لذت ببرد، وقتی مبنای انتخاب برای او نگاه است؟!

  گفت: خوب… ما به هم تعهد دادیم.

  گفتم: غریزه، منطق نمی شناسند، تعهد نمی شناسد. چه زندگی ها که به چشم خودم دیدم چطور با یک نگاه آلوده به باد فنا رفت.

  من چادر سر می کنم، تا اگر روزی همسر تو به تکلیفش عمل نکرد، و نگاهش را کنترل نکرد، زندگی تو، به هم نریزد. همسرت نسبت به تو دلسرد نشود. محبت و توجه اش نسبت به تو که محرمش هستی کم نشود. من به خودم سخت می گیرم و در گرمای تابستان زیر چادری که بیشتر شبیه کوره است از گرما هلاک می شوم، زمستان ها زیر برف و باد و باران برای کنترل کردن و جمع و جور کردنش کلافه می شوم، بخاطر حفظ خانه و خانواده ی تو. من هم مثل تو زن هستم. تمایل به تحسین زیبایی هایم دارم. من هم دوست دارم تابستان ها کمتر عرق بریزم، زمستان ها راحت تر توی کوچه و خیابان قدم بزنم. من روی تمام ِ این علاقه ها خط قرمز کشیدم، تا به اندازه ی سهم ِ خودم حافظ ِ گرمای زندگی تو باشم.

  سکوت کرده بود.

  گفتم؛ راستی… هر کسی در کنار تکالیفش، حقوقی هم دارد. حق من این نیست که زنان ِ جامعه ام با موهای رنگ کرده ی پریشان و صد جور جراحی ِ زیبایی فک و بینی و کاشت گونه و لب و آنچه نگفتنیست، چشم های همسر من را به دنبال خودشان بکشانند.

  حالا بیا منصف باشیم. من باید از شکل پوشش و آرایش تو شاکی باشم یا شما از من؟

  بعد از یک سکوت طولانی گفت؛ هیچ وقت به قضیه این طور نگاه نکرده بودم … راست می گویی…

  .” اللهم عجل لولیک الفرج ”

  برای سلامتی گل زهرا (س) صلوات

 109. سلام
  بحث جالب و سنجیده و قابل تاملی است
  موفق باشید در راه نشر دین مبین اسلام
  احسنت سعیده خانم احسنت .کاش همه زنان و حتی مردان ما از این افکار میدانستند در صورت فهم و درک صحیح فرمان حجاب و دانستن کنترل چشم هرگز این دردسرها را در جامعه نداشتیم .
  راستی گشت ارشاد میدانید این نحوه برخورد صحیح نیست اما وجودش برای کسانی که نمیدانند پا جای پای چه کسانی میگذارند لازم است .
  آدمهایی که سختی زندگی را در نادیده گرفتن دیگران و عقیده خودشان میدانند .
  بله مصلحت جامعه ایجاب میکند با خیلی چیزها مبارزه شود مثل درد اعتیاد
  کسلنی که نمیدانند خماریشان خانواده و جامعه را نابود میکند و فقط مختص خودشان نیست این خماری باید نگهشان داشت و درمانشان کرد و کسانی هم که نمیدانند به چه بهایی در این زمین با ناز راه میروند باید نگهشان داشت و به انها فهماند چه کسانی به خاطرشان از آرزوهایشان گذشتند و آنها حق ندارند روی لاله ها پا بگذارند.
  اللهم عجل لولیک الفرج

 110. سلام دوستان چرا همه حجاب را شخصی معنا کردید خدا وکیلی اگه خانما اون جوری بیان بیرون کداممون امنیت اخلاقی داریم اصلا میشه هیز نبود به نظرم بی حجابی تعرض به دیگرانه بعد به خود

 111. هم وطنای عزیزم سلام
  من رفتار گشت ارشاد رو قبول ندارم چون هنگام اجرای قانون مجری باید قبل از هر چیز به شخصیت انسانی فرد خاطی احترام بذاره.رفتار بازیگرا رو هم قبول ندارم جلو دوربین یه مدل پوشش دارن و بیرون از محدوده اون پوششی کاملا متناقض با اولی. چون ما الگوی دیگه ای نداریم این موضوع واسه ما دخترا دوگانگی و تناقض میاره دیگه نمی تونیم بفهمیم کدوم خوبه و کدوم بد.البته من از هیچ کدوم از بازیگرا خوشم نمیاد نه ایرانیش نه خارجیش خودم یه دختر چادری هستم که سعی می کنم حدود تعیین شده در قرآن رو رعایت کنم (صورت و دست ها از مچ به پایین مجازهستن که دیده بشن). البته باید بگم که وقتی میخام برم مهمونی چون با خانواده هستم ومستقیم از خونه سوار ماشین میشم و دوباره جلو در خونه از ماشین پیاده میشم با رعایت حجابم مانتو می پوشم.میخوام بگم نه از این ور افتادم و نه از اون ور.بد حجابی که الان تو جامعه ما هست رو نوعی عقب موندگی و تحجر میدونم.چون اگه شما تاریخ ایران رو نگاه کنید کتیبه هایی که از دوران امپراطوری شکوهمند ایران به جا مونده رو بررسی کنید می بینید که زن ایرانی در طول تاریخ هیچوقت بد حجاب نبوده دختر خانومایی که انگ عقب موندگی رو به اونایی میزنن که نمی خوان بد حجاب باشن برن تاریخ اروپا نگاه کنن همیشه در توحش بوده زمانی که اونا تو غار بودن تو ایران بزرگترین مراکز فرهنگی و تجاری وجود داشته که باکل دنیا در ارتباط بودن. همچنین تاریخ تمدن طلایی اسلام رو بخونید تا زمانی که دستورات الهی اجرا میشد مسلمونا پیشرو بودن اما بعد از اینکه ما هممون با خودمون بیگانه شدیم غرب جلو اومد هر چی که داشتیم و نداشیم رو با خودش برد. فرهنگشو به ماتحمیل کرد تااونجایی که دخترامون بازیچه شدن و پسرامون ابروبرداشته میگین در ایران مرد سالاریه خب چرا جاهای دیگه مثلا همون اروپایی رو که سنگشو به سینه میزنین تاریخشو نگاه نمیکنین زناشون وقتی ازدواج میکنن باید فامیلی خودشونو عوض کنن و با فامیلی شوهرشون شناخته میشن اونا اومدن ظاهر زن رو رنگ و لعاب دادن ولی شما رویه پرزرق و برقشو کنار بزن و لایه های زیری رو ببین خبر داری زن رو به شکل رسمی مثل یک کالا می فروشن خبر داری بعضی از همین کشور های به اصطلاح متمدن زن های مردم رو پشت ویترین مغازه میذارن و به عنوان کالای جنسی می فروشن. برای جذب مشتری شنیع ترین عکس ها رو روی محصولاتشون میزنن تا فروششون بیشتر بشه یه سوال اگه اونجا ازادیه پس چرا وقتی زناشون میخوان استخر سرپوشیده برن که کسی بدنشونو نبینه مسئولاشون صداشون در میاد که این مغایر با ازادیه از خودت پرسیدی چرا بحث ازادی رو فقط دررابطه با حجاب اوردن عزیزم میخوان سر من و تو رو به یه مسئله ی کاملا بدیهی گرم کنن و اونوقت وقتی که ما غافلیم کارخودشونو بکنن. من نمیگم اونجا همه چی بده ولی میدونم که تو اخلاق به جایی رسیدن که جامعه شناسای خودشون درمونده شدن.اصلا چرا شما برای خودتون ارزش قائل نیستین حیف نیست سر و بدن شما رو لات بی خاصیت سر کوچه یا فلان جوان بیکار علاف ببینه و واسه خودش رویا ببافه. اسلام برای زن ارزش قائل شده گفته اگه مردی میخاد بازنی ازدواج کنه باید اول چیزی رو به عنوان صداق یا همون مهریه به زن پیشکش کنه. اونوقت تو رایگان خودتو در معرض دید همه میذاری.در ضمن حالا که حرف به اینجا رسید بازم احوال همون کشورای از نظر تو پیشرفته رو برو بررسی کن اینقدر که به راحتی با زنا دسترسی داشتن حالا رو اوردن به ازدواج با هم جنس و سگ و گربه و ببخشید ها کوفت و زهرمار.هزار و یک جور مریضی جدید هم از صدقه سری همین ادمای از خدا بی خبر به وجود اومده که پس لزره هاش دامن من و توی بیگناه رو هم گرفته خواهش میکنم سرگذشت قوم لوط رو تو قرآن بخون و ببین داری سنگ کیا رو به سینه میزنی در ضمن حجاب حدود و حق الهیه که باید رعایت بشه تو چیکار داری که بقیه دارن چیکار میکنن راه روشن و واضحه تو راه درستو انتخاب کن و حساب اسلام رو از ادما سوا کن اونوقت نتایج شگفت اورشو میبینی راستی یه نکته دیگه از قرآن اولین ناراحتی وعذاب روحی که برای حضرت ادم و حوا بعد از نافرمانی خداوند پیش اومد میدونی چی بود؟پوشش و ستر از روی بدن اونها کنار رفت و زشتی هاشون نمایان شدو اونوقت بود که حسابی شرمنده و خجالت زده شدن. در ضمن پوششی که غرب داره معرفی میکنه مال عصر حجره.اون زمان مردم کارخونه نداشتن واسشون پارچه ببافه. واسه همین لباسشون اون مدلی بود.خواهش میکنم دخترای عزیز هم وطن من کاری نکنین که مصداق پیشگویی های اخرالزمان بشین.خواهش میکنم…..خداوندا به حق اقامون امام زمان همه دخترا پسرای مسلمان جهان بالاخص ایرانی های عزیز رو از فتنه آخرالزمان در امان نگاه دارو راهنما پشتیبان آنها باش امین.و در پایان…. ای سراپا الماس قدر خود را بشناس.

 112. راستی یه نکته دیگه من دلم میخواد به من به چشم یه انسان نگاه بشه نه جنس مونث شما یادتون نیست منم یادم نیست ولی میگن یه زمانی پسرای ایرانی ارزو داشتن که فقط یه نظر چشمهای دختر مورد علاقشونو ببینن توی شعرای گذشتگان یه دور که بزنی میبینی با چه تعابیر لطیف و زیبایی از دخترها یاد شده من دوست دارم که کسی که میخاد در اینده همسر من باشه وقتی که برای اولین بار نگاهش به من میفته طو.ری باشم که اینقدر اون نگاه پاک و زلال و افتابی باشه که به تعبیر رسول اکرم ص یاد گل و ریحانه و شکوفه بیفته نه اینکه…………

 113. دوستان عزیز بی حجاب بودن فرق داره با هفت قلم آرایش کردن و تو کوچه و خیابون واسه شوهر و پسر مردم عشوه اومدن. متاسفانه تو جامعه الان بیشتر از اینکه شاهد بی حجابی پوشش باشیم داریم به سمت بی حجابی رفتار میریم. خانوم مثلا محترم با سر و وضع عجیب و غریب و آرایش بیشتر از عروس آنچنان ناز و عشوه واسه مردهای بدبخت میاد که آیت الله هم باشه لغزشش بعید نیستش. متاسفانه حیای زنان و غیرت مردان داره ریخته میشه. الهم عجل لولیک الفرج

 114. خدا لعنت کند کسانی را که فقط به فکر رای آوردن در انتخابات هستن وبه بچه های مردم وعده پول می دهند تا خودشان را مثل عنترهای سریک بازی درآورند و در ستادانتخاباتی آنها تبلیغ کنند و چند نفرجوان را به طرف خود بکشانند آنوقت که به سمت می رسند به همان بچه ها ی معصوم دستور می دهند تا با بد حجابی مبارزه کنند و با مردم درگیر شوند و بچه های مارا در ساعت ۹صبح در میدان آزادی چاقو بزنند و کک هیچ یک از مسئولان هم نگزد عامل اصلی بی حجابی در کشور فقط فقط ستاد های انتخاباتی ریاست جمهوری و مجلس می باشد خدا وند لعنت کند اینها را

 115. اینکه میگی حجاب زور نمی خاد جای بحث داره
  اگر در مملکتی حجاب قانون باشه زور می خواد چون قانون با سلام و صلوات خالی اجرا نمی شه مثل قوانین راهمایی و رانندگی که حتما ضمانت اجرایی ان با جریمه حاصل می شود
  شما دقت کنی می بینی که در سر در قوه های قضاییه دنیا معمولا مجسمه یک شخص هست که به یک دستش ترازو و دست دیگرش شمشیر هست .

  • اشتباه ما اینه که تاریخ نخوندیم. چشم بسته تصمیم میگیریم. از اسلام هیچی نمی دونیم. فقط زور رو میشناسیم.
   مردم تشنه هستند، تشنه ی اسلام، تشنه ی رأفت اسلامی. حالا هی بگو زور. همون دینی هم که دارن با این کار ازشون بگیریم.

 116. در رابطه با سوال مطرح شده که گفته؛
  چند تا موضوع وجود داره که باید واقعا بررسی بشه. یکی بحث برخوردی که هستش که با مردم میشه. من نمیدونم و حقیقتا از کسی نپرسیدم فلسفه دینی این گشت ارشاد ها چیست؟
  اولا امر به معروف و نهی از منکر سه مرحله داره؛
  ۱زبانی
  ۲ رفتاری
  ۳ عملی
  دو تا مرحله اولی مال من و شماست.سومی در این زمان باید در دست یک نهاد سازمان یافته باشه که فعلا نیرو انتظامی اون رو در دست داره .اگر سازمان یافته نباشه تو مملکت هرج و مرج میشه و ترک اون هم مثل ترک نماز گناه داره.چون امر به معروف و نهی از منکر از فروعات دید ماست.وباید بهش عمل بشه.اگر ترک بشه بلاهای خداوند شروع میشه و بد بختی شروع میشه بی سند نمیگم روایت داریم.

  دوما امیر المومنین علی (علیه السلام)شلاق میگرفت دستش تو بازار راه میرفت اگر مسیر آقایی به خانمی میخورد و به بدنش به اون خانم میخورد اون زن و مرد رو با شلاق میزد.

  راه فرهنگسازی هم میخواید اینه؛
  اگر من و تو امر به معروف زبانی رو شروع کنیم اون خانم یا هر خانم و دختر دیگر یه بار یکی بهش تذکر بده یه بار یکی دیگه یه بار یکی دیگه ، دختره دفعه اول فحش میده دفعه دوم بد جواب میده دفعه سوم میگه که شاید اشکال از من باشه.اگه میخواید جلوی دین زدگی مردم رو بگیرید این راهشه یا علی هرکی واقعا دلش به حال بچش میسوزه که بعدا تو یه همچین فضایی بزرگ میشه، بلند بشه تو فضا تاثیر بذاره نه آیه یاس بخونه که نمیشه و کار باید به دست مقامات انجام بشه و کار من و تو نیست.بهترین روش رو خود دین تو دستاتون گذاشته.

  اگر هم به فکر آخرت هستیداین حدیث به دردتون میخوره؛نسبت جهاد در راه خدا به امر به معروف مانند آب دهن است مقابل دریا…

  • بچه مسلمون این چه حرفیه میزنی علی شلاق دستش میگرفته.
   علی که میگه با قاتل من هم باید خوش رفتاری بشه.
   این حرفی که زدی از کجات آووردی؟؟؟
   منبعش رو میشه بگی؟

 117. من از تمام شما دوستان فقط یه سوال دارم اگه ببینید تو کشتی ای که شما توش هستین یکی داره کشتی رو سوراخ میکنه چیکار میکنین؟؟ جلوشو نمیگیرین ؟؟ اگه دست از کارش بر نداره به زور متوصل نمیشین ؟؟
  چون اثرات بی حجابی جامعه رو به همونجا میروسونه
  و در جواب شما دوست عزیز که گفتین کجای اسلام حجاب رو اجبار کرده میگم آیا شما آیه ی ۵۹ سوره ی احزاب رو نخوندین؟؟؟ پس حتمن یه مطالعه بفرمایین
  تمام دوستایی که در مورد دین حجاب و … سوال یا شبه ای دارن به سوالاتشونو به بنده ی حقیر میل کنین تا اگه تونستم کمکی کرده باشم
  یا حق به امید ظهور یوسف زهرا

 118. سلام
  آقایون و خانوما لطفا وراجی نکنین
  اگه شما از این لات بازیا درنیارین اونا هم با شما این کارارو نمیکنن
  بعدشم شما چرا نیمه خالی لیوانارو نیگامیکنین یه کمی هم ببینین چقدر واسه جامعه خوببه زور باشه
  مگه مرض داری خودت مثل جنس مخالفت میکنی مگه تو ننه و خواهر نداری به اونا برس نه که به این
  لاتای توی خیابون

 119. سلام
  بخدا ما هم از بد حجابی و بی حیایی برخی زنان خجالت میکشیم و از زن بودنمون ناراحت میشیم ناسلامتی مسلمانیم و الگوی ما باید حضرت فاطمه باشه اینم باید بگم که درسته خیلی زنای بی حجاب در جامعه هستند ولی خیلی مردای مثل خودشون اونارو میپسندند بنظرم بایدآقایون با شخصیت ناموسشونو حفط کنن و مثل یک برنامه همگانی نه به این زنها نگاه کنن بلکه اصلا اهمیت ندن بهشون که بی ارزشی این بدحجاب ها نمایان بشه و همه به چشم خلاف کار ببیننشون. تا قبح بدحجابی شکسته نشه

 120. دردیاری که هنرپیشه به رقاص گویند/خاک عالم به سر مردم صاحب هنر است
  کدوم هنرمند مشتی بی غیرت ولامذهب(البته نه همشون)نمونش کاروان حامی تیم ملیمون تو برزیل همه تصاویر مبتزلشونودیدیم اینا الگویند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟حتماًاستحکام بنیان های خانوادگیشونو هم دیدیدهر از چندگاهی به بهانه ای در برج میلاد با هزینه های سرسام آوری دورهم جمع میشن وآقایون خانماشونو به معرض نمایش میذارن وبه هم پز بی غیرتی میدن ها ببین زن من از زن تو عروسک تره؟؟؟؟؟وعجبا واسفا که مسئولین فرهنگی هم تماشاچی این عروسک های جلف وبی عرضه اند مگه اولین مراحل امر به معروف ونهی از منکر اعلام انزجار وترک جلسه ی گناه نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟پس معلومه آقایونی که ادعادارند کلید بهشت ودوزخ دستشونه خلی هم بدشون نمیاد از این مجالس شبه ناک واختلاط های زن ومرد پس چطوری از جوونای مجرد با سنین مختلف انتظار تقوای یوسفی دارند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ سعدی چه زیبافرموده: اگر زباغ رعیت ملک خورد سیبی/برآرند غلامان آن درخت از بیخ

 121. سلام
  حجاب اصلا در چادروچادری بودی نیست تازه فقط حجاب مهم نیست آدم باید شرف داشته باشه وذاتا سرسنگین باشه که این سرسنگینی خودش باعث میشه طرف لباس مناسب بپوشه……آدم چادری دیدم که چه ها نمیکنه……همه چی چادر نیست….حجابم در چادر خلاصه نمیشه…..اگه این خانم لاله اسکندری باشه به نظر من بی حجاب نیست بدحجابم نیست فقط رنگ لباساش روشن که اسلام هم هیچ مخالفتی بارنگ روشن پوشیدن نداره..

 122. بچه مسلمون این نکته ای که گفتی رو از کدوم منبع دراوردی؟من کتاب زیاد خوندم اولین باره یه همچین چیزی رو دارم میشنوم علی ع و شلاق؟ نکنه ازاین حرف من دراوردی دنبال هدف خاصی هستی؟

 123. به نام خدا
  سلام علیکم
  اگر از روی اعتقاد به اسلام ایمان آورده باشند به این راحتی بی دین و بی حجاب نخواهند شد… قسمتی از حرف های یکی ازنظر دهندگان
  اول اینکه من با این خانم موافقم
  و دوم اینکه اگه میخواید دیگه بیحجابی وجود نداشته باشه به هیچ عنوان به هیچ عنوان ماهواره رو به خونتون راه ندید چون تمام این فساد و بد حجابی از همین ماهوارست شاید الان یکهویی این بد حجابی تموم نشه ولی اگه این کار رو بکنید یعنی ماهواره رو به خونتون راه ندید در آینده بد حجاب ها خیلی کمتر میشن و خونوادتون سالم می مونه حال ما از وقتی زار شد که ماهواره اومد به خونه هامون تو تموم فیلمایی که تو ماهواره به زبون فارسین همش حرف از خیاینت و دورویی و کارهای ناپسند و زشت و این چیز ها صحبت میکنن اون بچه ای که اینا رو میبینه الگو برداری میکنه خب اون طفلک چه میدونه چه میدونه چی خوبه و چی بده ما باید مواظب باشیم مواظب زندگیمون مواظب کودکانمون پدر های گرامی نباید ماهواره بیارن مادر های گرامی نباید بذارن ماهواره بیاد تو خونشون باید مواظب رفتار اخلاق و برنامه هایی که میبینن و کارایی که میکنن باشن همون کارتون که فکر میکنیم دیگه خوبه نه از کجا میدونید باید خودتون اول برسی کنید بعد به کدوکتون نشون بدید باید مواظب خودتون و خونوادتون باشید تا بنیان خونوادتون از هم نپاشه
  من هم میگم که کاملا موافقم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *